Puchar Ligi Angielskiej: znamy dwóch półfinalistów. Faworyci nie zawiedli

Manchester United i Newcastle United to pierwsi półfinaliści Pucharu Ligi Angielskiej. Obie drużyny wywiązały się z roli faworytów, choć wcale nie przyszło im to łatwo.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Matthew Peters/Manchester United / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
"Czerwone Diabły" miały wręcz obowiązek awansować, bowiem na Old Trafford przyjechał Charlton Athletic, czyli 12. ekipa League 1 (trzeci poziom rozgrywkowy).

Gospodarze objęli prowadzenie w 21. minucie po cudownym technicznym strzale Antony'ego. Cała pierwsza część w ich wykonaniu była dobra, mieli ogromną przewagę i wydawało się, że kopciuszek już do końca będzie musiał się godzić z rolą statysty.

Po zmianie stron Manchester United zdjął nogę z gazu i spotkanie niespodziewanie się wyrównało. Londyńczykom zabrakło jednak atutów, by wskórać coś konkretnego, zaś w samej końcówce po zabójczych kontratakach, złudzeń pozbawił ich Marcus Rashford. Reprezentant Anglii skompletował dublet po podaniach Facundo Pellistriego oraz Casemiro.

W drugim wtorkowym meczu Newcastle United pokonało u siebie Leicester City 2:0. "Sroki", które niespodziewanie znajdują się na podium tabeli Premier League, nie zawiodły oczekiwań i choć przed przerwą nie potrafiły złamać defensywy gości, to w drugiej połowie wywalczyły zwycięstwo dzięki bramkom Dana Burna i Joelintona.

W środę poznamy już pełną obsadę półfinałów Pucharu Ligi Angielskiej. O dwa pozostałe miejsca powalczą Southampton z Manchesterem City, a także Nottingham Forest z Wolverhampton Wanderers.

Manchester United - Charlton Athletic 3:0 (1:0)
1:0 - Antony 21'
2:0 - Marcus Rashford 90'
3:0 - Marcus Rashford 90+4'

Manchester United: Tom Heaton - Diogo Dalot (34' Aaron Wan-Bissaka), Harry Maguire, Lisandro Martinez, Tyrell Malacia, Scott McTominay, Fred (61' Christian Eriksen), Antony (60' Marcis Rashford), Kobbie Mainoo (60' Casemiro), Alejandro Garnacho, Anthony Elanga (85' Facundo Pellistri).

Charlton Athletic: Ashley Maynard-Brewer - Sean Clare, Ryan Inniss, Lucas Ness, Steven Sessegnon (82' Jayden Stockley), Albie Morgan (66' Jack Payne), George Dobson, Scott Fraser, Jesuran Rak-Sakyi (82' Aaron Henry), Miles Leaburn, Corey Blackett-Taylor (61' Eoghan O'Connell).

Sędzia: Jarred Gillett (Australia).

Newcastle United - Leicester City 2:0 (0:0)