Dwie niespodzianki w Pucharze Króla. Cztery drużyny z La Liga za burtą

We wtorek rozpoczęła się 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla. Z marzeniami o trofeum pożegnały się cztery drużyny występujące w La Liga.

Michał Piegza
piłkarze Espanyolu Getty Images / Pedro Salado/Quality Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze Espanyolu
Rozgrywki o Copa del Rey rozpędzają się. We wtorek poznaliśmy pierwsze drużyny, które awansowały do 1/16 finału. Tylko w 1. połowie potyczki Cartageny (La Liga 2) z Villarrealem pachniało niespodzianką. Gospodarze prowadzili 1:0, ale po zmianie stron triumfator Ligi Europy sprzed półtora roku zdobył pięć bramek i gra dalej.

Dogrywka była konieczna do wyłonienia zwycięzcy w batalii drużyn La Liga. Espanyol do przerwy przegrywał z Celtą Vigo, ale chwilę po zmianie stron wyrównał, a swoją wyższość udowodnił w dogrywce.

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Ceuty z Elche. Obie drużyny zamykają tabele w swoich ligach. Gospodarze występują na 3. poziomie, goście w La Liga. Decydująca dla losów potyczki była 44. minuta, kiedy rzut karny dla miejscowych wykorzystał Rodri.

Z niżej notowanym rywalem przegrało Rayo Vallecano, które 0:2 uległo 13. drużynie La Liga 2 Sportingowi Gijon. Z kolei spadkowicz z Primera Division Levante okazał się lepszy od Getafe.