Ważne punkty Olympique Marsylia. Cały mecz Mateusza Lisa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia
PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia

W Ligue 1 dokończono 17. kolejkę. Ważne spotkanie przegrał Strasbourg, który w potyczce z Troyes odrobił dwubramkową stratę, ale ostatnie słowo należało do rywala. Swój mecz wygrał Olympique Marsylia.

Po przerwie na mistrzostwa świata rozgrywki Ligue 1 nabierają tempa. W poniedziałek zakończyła się 17. kolejka.

Kolejnej porażki doznał Strasbourg Alsace. Zespół zagrożony spadkiem przegrywał z Troyes 0:2, ale zdołał w krótkim czasie wyrównać strzelając bramki pod koniec 1. i na początku 2. połowy. Jednak ostatniej słowo należało do gości, którzy wygrali 3:2. W bramce Troyes całe spotkanie rozegrał bramkarz Mateusz Lis.

Na 3. miejscu w tabeli umocnił się Olympique. Drużyna z Marsylii w wyjazdowej potyczce z Montpellier długo miała spotkanie pod kontrolą. W końcówce gospodarze, po rzucie karnym złapali kontakt bramkowy (1:2). Goście kończyli spotkanie w osłabieniu, ale prowadzenie dowieźli do ostatniego gwizdka arbitra.

Podział punktów zanotowano w meczu Lille z Stade de Reims. Faworytem potyczki byli gospodarze, którzy po niewiele ponad dwóch kwadransach objęli prowadzenie. Rywale punkt miejscowym urwali w końcówce.

Po komplet punktów sięgnął zespół Rennes, który po golu w końcówce 2:1 pokonał drużynę Nice i w tabeli plasuje się na 4. miejscu.

RC Strasbourg Alsace - ES Troyes AC 2:3 (1:2) 0:1 - Ripart 16' 0:2 - Lopes 20' 1:2 - Diallo 41' 2:2 - Doukoure 54' 2:3 - Chavalerin 78'

Lille OSC - Stade de Reims 1:1 (1:0) 1:0 - David 32' 1:1 - Cajuste 79'

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 1:2 (0:0) 0:1 - Tavares 47' 0:2 - Esteve (sam.) 61' 1:2 - Savanier (k.) 90+1'

Stade Rennais - OGC Nice 2:1 (1:1) 1:0 - Terrier 5' 1:1 - Barkley 21' 2:1 - Bourigeaud 89'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
RC Strasbourg Alsace utrzyma się w Ligue 1?