Kompletnie nieudany powrót Wieteski. Lis zagrał na zero z tyłu

Przez kosztowny błąd Mateusza Wieteski Clermont Foot 63 przegrało 0:2 z Lille OSC. Bramkarz ES Troyes AC, Mateusz Lis, pokazał się z dobrej strony w meczu z FC Nantes (0:0).

Rafał Szymański
Mateusz Wieteska Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
Czesław Michniewicz zabrał Mateusza Wieteskę na mistrzostwa świata w Katarze, ale defensor nie rozegrał ani jednej minuty. Po zakończeniu mundialowych zmagań 25-latek wrócił do treningów z ekipą Clermont Foot 63.

Wieteska znalazł się w podstawowym składzie na mecz 16. kolejki Ligue 1 przeciwko Lille OSC. Niestety, reprezentant Polski nie będzie dobrze wspominał środowego spotkania.

Do 68. minuty na Stade Gabriel Montpied utrzymywał się bezbramkowy remis. Angel Gomes dynamicznie wpadł w pole karne gospodarzy i padł na murawę po wejściu Wieteski. Po chwili sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.

Wieteska zaliczył drugą wpadkę w doliczonym czasie gry. Maximiliano Caufriez próbował faulem ratować sytuację po błędzie stopera, po czym został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

W samej końcówce kropkę nad "i" postawił Mohamed Bayo. Lille OSC zwyciężyło 2:0 z Clermont Foot 63.

Przed przerwą reprezentacyjną kadrowicz był chwalony za występy na francuskich boiskach, jednak tym razem się nie popisał. Było to jego 16. spotkanie na poziomie Ligue 1.

Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Mateusz Lis. Golkiper ES Troyes AC wygrał rywalizację z Gauthierem Gallonem i zanotował czyste konto w meczu domowym z FC Nantes.

Clermont Foot 63 - Lille OSC 0:2 (0:0)
0:1 - Angel Gomes (k.) 68'
0:2 - Mohamed Bayo 90+4'

ES Troyes AC - FC Nantes 0:0