Popis gigantów! Messi przegonił Pelego, Mbappe... Grzegorza Latę

Finał MŚ Katar 2022 Argentyna - Francja był popisem w wykonaniu Lionela Messiego i Kyliana Mbappe. Obaj przegonili w klasyfikacji wszech czasów polską legendę.

Arkadiusz Dudziak
Kylian Mbappe i Lionel Messi Getty Images / Mohammad Karamali/Defodi Images / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Lionel Messi
Finał mundialu 2022 rozpoczął się jak z bajki dla reprezentacji Argentyny. Po pierwszej połowie zawodnicy z Ameryki Południowej prowadzili już 2:0.

A duża w tym zasługa właśnie Lionela Messiego. Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki najpierw pewnie wykorzystał rzut karny. Później uruchomił zaboczą kontrę, która dała Albicelestes drugą bramkę. W dogrywce skierował piłkę do siatki rywali, zdobywając swój trzynasty gol w historii występów na mundialu.

Dzięki trafieniom reprezentant Argentyny wszedł do grona najskuteczniejszych zawodników w historii mundiali. To była jego szósta bramka na tym turnieju i dwunasta w historii jego występów na mistrzostwach świata.

Nie próżnował jednak także Kylian Mbappe. To właśnie on dał Francuzom życie w tym spotkaniu. W 80. minucie wykorzystał rzut karny, a kilkadziesiąt sekund później trafił po raz drugi. W dogrywce także nie zadrżała mu noga i pewnie wykorzystał drugi rzut karny. 23-latek ma zaledwie o jedno trafienie mniej od Messiego.

Obaj piłkarze przegonili także najlepszego polskiego strzelca na MŚ. Był nim król MŚ 1974 - Grzegorz Lato, który na mundialu zdobył dla polski 10 bramek.