Brutalny faul w finale MŚ w Katarze. To mogło skończyć się kontuzją [WIDEO]

Finał MŚ Katar 2022 Francja - Argentyna obfitował nie tylko w zwroty akcji, ale także brutalne faule. To przewinienie mogło skończyć się kontuzją. Całą akcję możesz zobaczyć poniżej.

Arkadiusz Dudziak
Na zdjęciu faul :Adriena Rabiota Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu faul :Adriena Rabiota
Dla reprezentacji Francji finał mundialu 2022 nie układał się po ich myśli. W pierwszej połowie przeżyli koszmar jak z najgorszego piłkarskiego snu. Przed przerwą przegrywali już 0:2.

A to za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Lionela Messiego oraz znakomitej kontry skończonej przez Angela Di Marię. Trójkolorowi znaleźli się w beznadziejnej sytuacji i musieli gonić wynik.

A początek drugiej połowy niemal zupełnie na to nie wskazywał. Wciąż ekipa z Ameryki Południowej przeważała. Bliżej niż do gola kontaktowego dla Francji było do trzeciego trafienia dla Albicelestes.

I tak też było w 55. minucie, kiedy to Argentyńczycy wychodzili z kontrą. Piłkę miał Rodrigo De Paul i Adrien Rabiot nie miał wyboru, musiał faulować, by jego ekipa nie straciła bramki. Zastosował wślizg, a z ust Argentyńczyka wydał się głośny krzyk.

- Tutaj nie ulega wątpliwości. To jest faul na żółtą kartkę - mówili komentatorzy TVP. Całą sytuację można zobaczyć na wideo poniżej.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)