Hiszpania i dogrywka? Nic nowego. Zaskakująca seria

Reprezentacja Hiszpanii pożegnała się z tegorocznym mundialem po porażce w karnych z Marokiem. Jak się okazuje, dla Hiszpanów była to już 5. z rzędu dogrywka na wielkim turnieju.

Bartłomiej Bukowski
Pablo Sarabia Getty Images / Alex Livesey - Danehouse / Na zdjęciu: Pablo Sarabia
Nie tak przygodę z mundialem w Katarze 2022 wyobrażali sobie Hiszpanie. Podopieczni Luisa Enrique potknęli się już na pierwszej przeszkodzie w fazie pucharowej jaką była reprezentacja Maroka.

W meczu 1/8 finału pomiędzy tymi dwiema reprezentacjami w regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, w związku z czym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a jak się potem okazało, także rzuty karne. Jak się okazuje, dla Hiszpanów to chleb powszedni.

Doprowadzali oni bowiem do dogrywki w swoich 5 ostatnich meczach w fazie play-off na wielkich turniejach. Wszystko zaczęło się na mundialu w Rosji, gdzie w 1/8 finału polegli z gospodarzami po rzutach karnych. Seria przedłużyła się także podczas zeszłorocznego Euro, w trakcie którego najpierw po dogrywce pokonali Chorwatów, następnie w rzutach karnych Szwajcarów, aż wreszcie ulegli po serii jedenastek Włochom.