Plaga kontuzji na MŚ. Koniec mundialu dla reprezentanta Danii

Już w pierwszej połowie meczu Dania - Tunezja boisko opuścił Thomas Delaney. Dla piłkarza Sevilli FC był to nie tylko koniec spotkania, ale także mundialu. Przez kontuzję nie wystąpi on w kolejnych starciach swojej drużyny na MŚ 2022.

Jakub Fordon
Thomas Delaney (leżący na boisku) Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Thomas Delaney (leżący na boisku)
We wtorek mundial w Katarze zainaugurowała reprezentacja Danii. W pierwszym spotkaniu jej rywalem była Tunezja. Dość nieoczekiwanie w meczu padł bezbramkowy remis, z którego bardziej zadowolony jest zespół z Afryki, skazywany na porażkę.

Duńczycy już w pierwszej połowie zmuszeni byli przeprowadzić zmianę. Z powodu urazu kontynuować gry nie był w stanie Thomas Delaney. Jak poinformowała duńska federacja, 31-latek zakończył swój udział na tym turnieju.

- Będzie nam go brakowało zarówno na boisku, jak i poza nim - powiedział szkoleniowiec Danii, Kasper Hjulmand cytowany w oficjalnym komunikacie. Dodał również, że pozostali zawodnicy są gotowi do kolejnego spotkania.

Delaney doznał kontuzji kolana przy próbie wślizgu. W tamtym momencie jego staw skokowy bardzo nienaturalnie się wykrzywił, przez co nie był on w stanie kontynuować gry. On sam zapewne nawet nie przypuszczał, że uraz jakiego się nabawił wykluczy go z kolejnych spotkań na mundialu

Następny mecz, już bez zawodnika Sevilli FC Dania rozegra w sobotę. Jej rywalem będą obrońcy tytułu - Francja, która w pierwszym spotkaniu rozbiła Australię 4:1. Początek tego pojedynku o godzinie 17. Fazę grupową Duńczycy zakończą 30 listopada pojedynkiem z drużyną z Antypodów.