Niesamowite sceny w szatni rywali Polaków. Film niesie się po sieci

Arabia Saudyjska jak do tej pory jest sprawcą największej sensacji podczas piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Katarze. Okazuje się, że do sukcesu pchnął piłkarzy reprezentujących ten kraj trener Herve Renard i jego przemowa w przerwie meczu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Herve Renard Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Herve Renard
Nikt nie stawiał na takie rozstrzygnięcie. Nie brał go nawet pod uwagę, ale sport kolejny raz pokazał, jak bardzo potrafi być nieprzewidywalny.

Argentyna po pierwszej połowie meczu z Arabią Saudyjską powinna prowadzić różnicą trzech, a może i czterech goli. Było jednak tylko 1:0 po trafieniu Lionela Messiego z rzutu karnego.

Po zmianie stron Saudyjczycy jednak zaskoczyli, ruszyli na faworyzowanego rywala i po genialnej akcji i trafieniu Salema Al Dawsariego mogli cieszyć się z sensacyjnej wygranej 2:1.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Szok w "polskiej" grupie. Argentyna na kolanach

Co takiego stało się w szatni Saudyjczyków, że piłkarze na drugą połowę wyszli tak naładowani i tak odmienieni? Okazuje się, że wszystko to zasługa przemowy trenera Herve'a Renarda.

- Mamy szalonego trenera. Motywował nas w przerwie, opowiadając nam rzeczy, które sprawiły, że chcieliśmy gryźć trawę - przyznał w rozmowie z Alkass Sports reprezentant Saudyjczyków, Abdulelah Al-Malki.

Renard nawet przez chwilę nie zwątpił w swoich podopiecznych. "Wasz talent zrobi różnicę!", "Zachowajcie spokój, mamy jeszcze 45 minut!" - takie wskazówki dawał w szatni szkoleniowiec.

- To jest piłka nożna, czasami mogą się zdarzyć całkowicie szalone rzeczy - przyznał na zakończenie.

Arabia Saudyjska po sensacyjnej wygranej znalazła się na szczycie "polskiej grupy". W swoim kolejnym meczu, który rozegrany zostanie w sobotę 26 listopada (godz. 14:00) ich rywalem będzie reprezentacja Polski.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)