Podwójny pościg najlepszego strzelca eWinner II ligi

W jedynym niedzielnym meczu eWinner II ligi doszło do podziału punktów. Lech II Poznań zremisował 1:1 z Hutnikiem Kraków. Krzysztof Światek swoim golem dogonił Kolejorza i Macieja Firleja w klasyfikacji strzelców.

piłkarze Hutnika Kraków WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Hutnika Kraków
Na początku meczu rywalizacja była wyrównana i obu zespołom nie udało się zdominować przeciwnika. Pierwszą szansę na zaskoczenie Lecha z rzutu rożnego mieli gracze Hutnika, ale wykonanie stałego fragmentu gry pozostawiało sporo do życzenia.

Do końca pierwszej połowy obu zespołom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku. Lech miał 70 procent posiadania piłki i tylko on oddawał uderzenia celne przed przerwą, jednak żadna z trzech prób nie zaskoczyła skoncentrowanego Patryka Królczyka.

Po przerwie piłkarze obu drużyn byli skuteczniejsi. Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Lecha II Poznań, ponieważ zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Łukasza Spławskiego. Po uderzeniu doświadczonego napastnika gospodarze wydawali się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa.

Hutnik dogonił przeciwnika w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Paweł Horożaniecki zdecydował się na przyznanie gościom rzutu karnego. Za jego wykonanie zabrał się najskuteczniejszy w zespole Krzysztof Świątek i pokonał swojego imiennika Krzysztofa Bąkowskiego. W klasyfikacji strzelców jest na prowadzeniu wspólnie z Maciejem Firlejem ze Znicza Pruszków. Obaj zdobyli po 11 bramek.

Lech zachował miejsce ponad strefą spadkową i przewagę dwóch punktów nad Hutnikiem Kraków. Do zakończenia kolejki otwierającej rundę rewanżową pozostał poniedziałkowy mecz Stomilu Olsztyn z Kotwicą Kołobrzeg.

Lech II Poznań - Hutnik Kraków 1:1 (0:0)
1:0 - Łukasz Spławski 49'
1:1 - Krzysztof Świątek (k.) 81'

Lech: Krzysztof Bąkowski - Jakub Zagórski, Patryk Olejnik, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Norbert Pacławski (63' Jakub Antczak), Bruno Żołądź (78' Patryk Waliś), Antoni Kozubal (69' Eryk Kryg), Tomasz Cywka, Mateusz Żukowski - Łukasz Spławski (63' Filip Wilak)

Hutnik: Patryk Królczyk - Kamil Głogowski, Kacper Andrzejewski, Adrian Jurkowski, Damian Urban - Krzysztof Świątek, Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki, Patryk Serafin, Patryk Kieliś (89' Mark Assinor) - Krystian Lelek

Żółte kartki: Olejnik, Pacławski, Kozubal, Żołądź, Cywka, Pingot (Lech) oraz Urban, Serafin (Hutnik)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Krzysztof Świątek zostanie najlepszym strzelcem sezonu w eWinner II lidze?