Był zmiennikiem "Lewego", a teraz strzela takie gole. Co za trafienie [WIDEO]

Po transferze Roberta Lewandowskiego życiową formę osiągnął Eric Choupo-Moting. Piłkarz Bayernu Monachium popisał się przepięknym trafieniem w spotkaniu z Interem Mediolan (2:0).

Rafał Szymański
strzał Choupo-Motinga Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: strzał Choupo-Motinga
Bayern Monachium miał w kieszeni awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i mógł bez większej presji podejść do wtorkowej rywalizacji z Interem Mediolan. Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie zlekceważyli jednak włoskiej drużyny.

Autorem pierwszego gola na Allianz Arena w 32. minucie był Benjamin Pavard. Pochodzący z Francji obrońca oddał strzał głową po precyzyjnym zagraniu Joshuy Kimmicha i ten sposób pokonał bramkarza mediolańczyków.

Warto było czekać na drugą bramkę aż do 72. minuty. Alphonso Davies uruchomił ustawionego przed polem karnym Erica Choupo-Motinga. Snajper Bayernu miał mnóstwo miejsca, żeby przygotować się do strzału i wykorzystał okazję. Kameruńczyk fantastycznie huknął z dużej odległości. Andre Onana wyciągnął się jak struna, ale rywal trafił prosto w okienko.

Komentatorzy Polsatu Sport cmokali z zachwytu nad formą Choupo-Motinga. Ostatecznie Bayern wygrał 2:0 przed własną publicznością, a 33-latek został wybrany piłkarzem meczu.

Choupo-Moting awansował w hierarchii Nagelsmanna po tym, jak z klubem rozstał się Robert Lewandowski. W sześciu ostatnich meczach Bayernu napastnik uzbierał siedem trafień oraz trzy asysty.

Liga Mistrzów. Pasjonujący finisz w grupie D. Zwroty akcji w końcówkach!