Wpadka Milanu. Obrona mistrzostwa Włoch komplikuje się

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Ante Rebic (z lewej) i Sasa Lukic (z prawej)

Rossoneri zostali pokonani 1:2 przez Torino FC i tracą sześć punktów do prowadzącego w tabeli Napoli. Karol Linetty wszedł na boisko z ławki rezerwowych w końcówce meczu.

Torino rozpoczęło sezon obiecująco, ale później popadło w przeciętność, dlatego dobra postawa w starciu z Rossonerimi była pozytywnym zaskoczeniem. Granata potrafiła wykorzystać błędy, popełnione przez zawodników z Mediolanu, w pierwszej połowie spotkania.

W 35. minucie podopieczni Ivana Juricia zdobyli prowadzenie. Koffi Djidji wbiegł w pole karne Milanu i sprytnie strącił piłkę w narożnik bramki Cipriana Tatarusanu po wrzutce z rzutu wolnego Valentino Lazaro. Już w 37. minucie zrobiło się 2:0 dla Torino, a Aleksiej Mirańczuk przymierzył w kierunku dalszego narożnika bramki Milanu po podaniu Nikoli Vlasicia.

Już w przerwie trener Stefano Pioli zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian i była to recenzja gry jego podopiecznych w pierwszej połowie. W jedenastce Rossonerich pozostał Junior Messias i podniósł temperaturę widowiska golem na 1:2 w 67. minucie.

Drużyna z Mediolanu nie potrafiła doprowadzić do remisu, a porażka w Turynie jest złym znakiem przed środowym starciem z Red Bullem Salzburg o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Karol Linetty wszedł na boisko w 84. minucie i zdążył zobaczyć żółtą kartkę za faul.

Torino FC - AC Milan 2:1 (2:0) 1:0 - Koffi Djidji 35' 2:0 - Aleksiej Mirańczuk 37' 2:1 - Junior Messias 67'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji, Perr Schuurs (76' David Zima), Alessandro Buongiorno (73' Ricardo Rodriguez) - Wilfried Stephane Singo, Sasa Lukić, Samuele Ricci (84' Karol Linetty), Valentino Lazaro – Aleksiej Mirańczuk (84' Michel Ndary Adopo), Nikola Vlasić - Pietro Pellegri (73' Yann Karamoh)

Milan: Ciprian Tatarusanu - Pierre Kalulu (46' Serginio Dest), Fikayo Tomori, Matteo Gabbia, Theo Hernandez - Sandro Tonali (70' Ismael Bennacer), Tommaso Pobega - Junior Messias (78' Olivier Giroud), Brahim Diaz (46' Charles De Ketelaere), Rafael Leao (46' Ante Rebić) – Divock Origi

Żółte kartki: Schuurs, Buongiorno, Pellegri, Linetty, Lukić (Torino) oraz Kalulu, Pobega (Milan)

20 Sampdoria Genua 38 3 10 25 24:71 19

Czytaj także: Inter Mediolan postrzelał klubowi Polaka. Nerazzurri gonią najlepszych w Serie A Czytaj także: Młodzi ratowali Juventus. Trudny mecz dla Arkadiusza Milika

Czy AC Milan awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?