Niesamowita forma Kownackiego! Gol Polaka na wagę zwycięstwa

Dawid Kownacki udowodnił w sobotę, że jest w wielkiej formie. Napastnik reprezentacji Polski w spotkaniu 2. Bundesligi z Kiel zdobył bramkę z rzutu karnego, która dała Fortunie Duesseldorf zwycięstwo i awans na piąte miejsce w tabeli!

Mateusz Byczkowski
Dawid Kownacki Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
W sezonie 2022/2023 Dawid Kownacki wystrzelił z formą. Docenił go sam Czesław Michniewicz, który powołał napastnika do szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Katarze. Jak widać, selekcjoner reprezentacji Polski nie popełnił błędu.

Piłkarz Fortuny Duesseldorf w sobotnim spotkaniu z Kiel strzelił gola z rzutu karnego w 82. minucie na wagę trzech punktów. Jego zespół przed przerwą wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Shinty Appelkampa.

Do wyrównania już w drugiej połowie doprowadził Steven Skrzybski. Kilka minut później Dawid Kownacki zdobył decydujące trafienie na 2:1. Liczby napastnika reprezentacji Polski w sezonie 2022/2023 wyglądają naprawdę fantastycznie.

Zawodnik ekipy z 2. Bundesligi strzelił łącznie siedem goli i zanotował sześć asyst w szesnastu spotkaniach. Snajper Fortuny Duesseldorf zdobywał bramki nie tylko w lidze, ale także Pucharze Niemiec.

Dzięki sobotniej wygranej zespół reprezentanta Polski awansował na piąte miejsce w tabeli z 23 punktami na koncie. Do liderującego Darmstadt traci zaledwie pięć "oczek", choć rywal ma jeden mecz rozegrany mniej.

Odrodzenie polskiego talentu. "Strzał w 10. Nie ma lepszego!"