Mocarze poznali rywali w Pucharze Włoch. Dramaturgia w meczu Sampdorii

Sampdoria zapewniła sobie zwycięstwo z Ascoli Calcio w 11. serii konkursu rzutów karnych. W czwartek awansowali również piłkarze US Cremonese oraz Bologni FC. Znamy już pary kolejnej rundy Pucharu Włoch.

radość piłkarzy Sampdorii Genua Getty Images / Simone Arveda / Na zdjęciu: radość piłkarzy Sampdorii Genua
Sampdoria jest na ostatnim miejscu w lidze włoskiej, a do czwartku jedyne w sezonie zwycięstwo odniosła w Pucharze Włoch. Jej drugim przeciwnikiem w tych rozgrywkach było drugoligowe Ascoli. Oba zespoły były na prowadzeniu, ale do wyłonienia lepszego potrzebowały konkursu rzutów karnych.

W trwającej 11 serii jedenastek lepsza okazała się Sampdoria, a wyszarpana wygrana jest pierwszą pod wodzą trenera Dejana Stankovicia. Bartosz Bereszyński był poza kadrą Blucerchiatich.

We wtorek i w środę w Pucharze Włoch nie było dogrywek. W czwartek dodatkowych 30 minut na rozstrzygnięcie rywalizacji potrzebowali również piłkarze Cremonese oraz Modeny. Rozpędzali się oni powoli, ponieważ na pierwszego gola trzeba było poczekać do 77. minuty, a później padło ich sześć.

Piłkarze Cremonese zwyciężyli 4:2, a dogrywkę rozegrali "za karę". W 89. minucie mieli dwie bramki przewagi i jednego piłkarza więcej na boisku, mimo to pozwolili ambitnym gościom na doprowadzenie do remisu. W dodatkowych dwóch kwadransach awans Cremonese zapewnił dublet Leonardo Sernicoli.

W ostatnim meczu dnia i rundy Bologna FC wygrała 1:0 z Cagliari Calcio, a zdecydował o tym samobójczy gol Adama Oberta. Łukasz Skorupski był na ławce rezerwowych.

W następnej rundzie do gry wejdzie osiem najlepszych klubów poprzedniego sezonu Serie A. Atalanta zagra ze Spezią, Inter z Parmą, Juventus z Monzą, Milan z Torino, Napoli z Cremonese, Roma z Genoą, Fiorentina z Sampdorią, a Lazio z Bologną. W rywalizacji pozostało 13 zespołów z elity i trzy z Serie B.