Kandydat do awansu został rozsierdzony w eWinner II lidze

Sześć goli na rozpoczęcie kolejki na najniższym szczeblu centralnym. KKS 1925 Kalisz zdemolował 5:1 Radunię Stężyca, choć jako pierwszy stracił w tym meczu bramkę.

piłkarze Radunia Stężyca WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Radunia Stężyca
Radunia rozpoczęła mecz obiecująco i skomplikowała odniesienie zwycięstwa gospodarzom. W 8. minucie Eryk Sobków zachował się przytomnie po wrzutce z rzutu wolnego i pokonał swoim uderzeniem Macieja Krakowiaka. Goście objęli prowadzenie 1:0 i przez niespełna dwa kwadranse odpierali ataki zespołu z Wielkopolski.

Pościg kaliszan nastąpił jeszcze w pierwszej połowie. Do remisu 1:1 doprowadził w 35. minucie Piotr Giel. Doświadczony napastnik nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku po bardzo dobrym podaniu i strzelił w kierunku dalszego narożnika.

Po przerwie skuteczna w ofensywie była już tylko drużyna z Kalisza. Raz po raz wymierzała ona cios coraz mocniej zrezygnowanym przeciwnikom. Najskuteczniejszy w zespole Bartosza Tarachulskiego był Nestor Gordillo, który w 62. minucie wykorzystał rzut karny, a w 77. minucie ustalił wynik na 5:1 efektownym strzałem z dystansu w okienko na zakończenie kontrataku. Jednego gola dorzucił Mateusz Wysokiński.

KKS był bardzo skuteczny, ponieważ wszystkie jego celne uderzenia skończyły się golem. To jednocześnie nie wystawia dobrego świadectwa bramkarzowi Raduni. Po wygranej 5:1 kaliszanie są na drugim miejscu w tabeli i czekają na odpowiedź dotychczasowego wicelidera Polonii Warszawa. Zespół z Kaszub pozostaje w dolnej połowie stawki.

KKS 1925 Kalisz - Radunia Stężyca 5:1 (1:1)
0:1 - Eryk Sobków 8'
1:1 - Piotr Giel 34'
2:1 - Mateusz Gawlik 56'
3:1 - Nestor Gordillo (k.) 62'
4:1 - Mateusz Wysokiński 72'
5:1 - Nestor Gordillo 77'

KKS: Maciej Krakowiak - Jakub Głaz (78' Nikodem Zawistowski), Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Kasjan Lipkowski, Daniel Kamiński (78' Piotr Zmorzyński), Michał Borecki, Adrian Łuszkiewicz (81' Bartosz Gęsior), Mateusz Wysokiński (81' Kacper Dudek), Nestor Gordillo, Piotr Giel (85' Jakub Wilczyński)

Radunia: Kacper Tułowiecki - Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Jonatan Straus, Marcel Górski (78' Nikodem Potrac), Jakub Letniowski, Dmytro Baszłaj, Wojciech Łuczak (66' Radosław Stępień), Wojciech Jakubik (66' Bartosz Zynek), Eryk Sobków, Janusz Surdykowski (66' Szymon Nowicki)

Żółte kartki: Smoliński, Gawlik (KKS) oraz Letniowski, Surdykowski, Orłowski (Radunia)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?