Deszcz opóźnił mecz. Maruder La Liga wciąż bez przełamania

Zamykający tabelę La Liga zespół Elche był w poniedziałkowy wieczór blisko pierwszego zwycięstwa w sezonie. Gospodarze, w spotkaniu, które ze względu na opady deszczu było opóźnione, ostatecznie 1:1 zremisowali z Mallorką.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Elche's Palacios i Braian Cufre PAP/EPA / Biel Alino / Na zdjęciu od lewej: Elche's Palacios i Braian Cufre
Gracze Elche wciąż nie mogą ze spokojem patrzeć w tabelę La Liga. Zespół zamykający stawkę po raz ósmy z kolei nie sięgnął w sezonie po komplet punktów.

Rywalem Elche była, mająca siedem punktów więcej, Mallorca. Mecz opóźnił się o dwa kwadranse. Wszystko przez intensywne opady deszczu, które uniemożliwiały grę.

W potyczkę lepiej mogli wejść goście. W 12. minucie sędzia podyktował dla Mallorki rzut karny. Uderzał Vedat Muriqi, ale jego strzał obronił bramkarz. Trzy minuty później do siatki przyjezdnych trafił Ezequiel Ponce.

Gracze Mallorki, którzy od 61. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, na to trafienie odpowiedzieli dopiero w 71. minucie. Sędzia podyktował drugą "jedenastkę" dla gości. Muriqi tym razem się nie pomylił. W końcówce siły na boisku wyrównały się, ale więcej goli kibice już nie zobaczyli.

Elche CF - RCD Mallorca 1:1 (1:0)
1:0 - Ponce 15'
1:1 - Muriqi (k.) 71'