Niedosyt Skorupskiego i Bereszyńskiego

Bologna po dwóch przegranych z rzędu miała nadzieję na przełamanie. W spotkaniu z zamykającą tabelę Sampdorią sztuka nie udała się. W potyczce padł remis 1:1.

Michał Piegza
Bartosz Bereszyński (z lewej) walczy o piłkę PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (z lewej) walczy o piłkę
Jeśli przełamywać się, to najlepiej z ligowym maruderem. Bologna przegrała dwa ostatnie potyczki w Serie A i nastroje w zespole nie były zbyt dobre.

Okazją na przełamanie była domowa potyczka z Sampdorią. Drużyna z Genui przegrywa mecz za meczem i zamyka tabelę. Gdyby jednak zapunktowała, to znacznie poprawiłaby swoją sytuację na boisku.

W spotkaniu na boisku pojawiło się dwóch Polaków. W bramce gospodarzy stanął Łukasz Skorupski, a przyjezdnych na plac gry wyprowadził Bartosz Bereszyński.

Po spotkaniu obaj reprezentanci Polski mogli czuć niedosyt. W mecz lepiej weszli gospodarze. W 32. minucie Nicolas Dominguez otworzył wynik gry. Gościom udało się wyrównać w 72. minucie, kiedy Skorupskiego pokonał Filip Djurcić.

W końcówce to zespół z Genui mógł zadać cios, ale Polak między słupkami gospodarzy uratował drużynę przed porażką.

Bologna FC - Sampdoria Genua 1:1 (1:0)
1:0 - Nicolas Dominguez 32'
1:1 - Filip Djurcić 72'