Krystian Bielik pomógł zatrzymać lidera

Nadzieja Czesława Michniewicza rozegrała pełny mecz w jedenastce Birmingham City. Drużyna Krystiana Bielika zremisowała 1:1 z Sheffield United. W The Championship przegrały zespoły Michała Helika i Bartosza Białkowskiego.

Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
W czasie zgrupowania reprezentacji Polski sporo powiedziano o Krystianie Bieliku, znacznie mniej o Przemysławie Płachecie. Problemy w środku pola sprawiają, że selekcjoner Czesław Michniewicz liczy na powrót Bielika do wysokiej dyspozycji przed katarskim mundialem. Birmingham City grało w sobotę z liderem Sheffield United i Bielik był w jedenastce gości.

W pierwszej połowie było tylko jedno uderzenie celne i zakończyła się ona wynikiem 0:0. Po przerwie drużyny wymieniły się mocnymi ciosami i zremisowały 1:1. Bielik grał przez całe spotkanie i zobaczył żółtą kartkę. Płacheta pozostaje poza kadrą z powodu kontuzji.

Michał Helik coraz mocniej zaznacza obecność w nowym zespole po przenosinach z Barnsley FC do Huddersfield Town. Przed przerwą reprezentacyjną trafił do najlepszej jedenastki kolejki. W kolejnym, trudnym meczu przeciwko Reading FC piłkarze Huddersfield zagrali pod wodzą nowego menedżera Marka Fotheringhama. Debiut szkoleniowca nie wypadł okazale, ponieważ drużyna Helika poniosła porażkę 1:3.

Przeciwnikiem Millwall FC był nierówno grający Blackburn Rovers. Za zespołem z Ewood Park było po pięć zwycięstw oraz porażek. Tylko 11 strzelonych goli to był jeden z najsłabszych wyników w górnej połowie tabeli, ale w sobotę gospodarze nastawili celowniki po przerwie. Bartosz Białkowski obejrzał przegrany 1:2 mecz Millwall FC z ławki rezerwowych.