Co za gol gwiazdora Tottenhamu! Idealnie przymierzył

Reprezentacja Korei Południowej podejmowała Kostarykę. Drużyna z Heung-Min Sonem w składzie zremisowała 2:2. Ozdobą meczu był gol gwiazdora Tottenhamu.

Rafał Sierhej
Son gol Twitter / theKFA / Son gol
Heung-Min Son jak na razie sezon w Tottenhamie Hotspur ma bardzo przeciętny. Koreańczyk po fantastycznych poprzednich rozgrywkach miał od początku problemy z odnalezieniem formy, szczególnie strzeleckiej.

W pierwszych oficjalnych ośmiu meczach król strzelców Premier League z poprzedniego sezonu nie strzelił żadnego gola. To zaowocowało posadzeniem na ławce rezerwowych w ósmej kolejce przeciwko Leicester City.

Rozzłoszczony Koreańczyk wszedł na boisko w drugiej połowie i wydaje się, że definitywnie odblokował. Son zakończył tamten mecz z hat-trickiem ustrzelonym w zaledwie kilkanaście minut.

Na kadrę przyjechał więc w zdecydowanie lepszym nastroju i formie. To było widać na boisku. Gwiazdor klubu z Londynu podszedł do rzutu wolnego z okolic 20 metra od bramki Kostaryki.

Piłkarz popisał się doskonałymi umiejętnościami, jeśli chodzi o wykonywanie stałych fragmentów gry. Z Leicester dwa gole strzelił z dystansu. W tym meczu ustalił wynik spotkania po strzale ze stojącej piłki. Tego gola trzeba zobaczyć.