Wyjątkowy mecz w Gdańsku. Popis młodego napastnika Lechii

W Gdańsku odbył się w czwartek wyjątkowy mecz, który upamiętniał 100-lecie powstania Gedanii, najstarszego klubu w tym mieście. Lechia Gdańsk pokonało trzecioligowca 3:0, a klasycznego hat-tricka skompletował Krystian Okoniewski.

Michał Gałęzewski
piłkarze Lechii Gdańsk WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Czwartkowe spotkanie upamiętniało obchody 100-lecia Gedanii Gdańsk. Klub ten powstał w 1922 roku, za czasów istnienia Wolnego Miasta Gdańsk. Wielosekcyjny klub święcił triumfy m.in. w siatkówce, wioślarstwie czy boksie. Sekcja piłkarska przez większość historii występowała w niższych ligach. Ostatni raz w III lidze klub ten występował w sezonie 1995/96, a po latach gry w niższych ligach, Gedania w ubiegłym sezonie wróciła do III ligi, gdzie jako beniaminek prezentuje się bardzo dobrze i zajmuje 3. miejsce w swojej grupie.

Na 100-lecie Gedania zmierzyła się z Lechią Gdańsk i był to pierwszy mecz, w którym biało-zielonych poprowadził Marcin Kaczmarek, który dał też szansę wielu młodym zawodnikiem. Lechia objęła prowadzenie już w 15. minucie, gdy do bramki Gedanii trafił Flavio Paixao. Gedania starała się przeciwstawić utytułowanemu rywalowi, jednak na 2:0 podwyższył Conrado.

W drugiej połowie w Lechii Gdańsk weszli młodzi zawodnicy, którzy zaprezentowali się lepiej od starszych kolegów. Tuż po zmianie stron, pierwszego gola dla Lechii zdobył Filip Tonder. Później doskonale zaprezentował się Krystian Okoniewski. Młody napastnik Lechii w ciągu 10 minut skompletował hat-tricka i dał sygnał nowemu trenerowi, że warto na niego postawić.

Gedania Gdańsk - Lechia Gdańsk 0:6 (0:2)

Skład Lechii Gdańsk:

I połowa: Dusan Kuciak (33' Michał Buchalik) - Rafał Pietrzak, Mario Maloca, Henrik Castegren, Bartosz Brzęk, Joeri de Kamps, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Conrado, Ilkay Durmus, Flavio Paixao.

II połowa: Michał Buchalik - Adrian Suchcicki, Mario Maloca, Henrik Castegren, Bartosz Brzęk, Robert Wójcik, Filip Tonder, Christian Clemens, Dominik Piła, Krystian Okoniewski, Bassekou Diabate.