Gigantyczna sensacja w meczu Juventusu!

Po Bianconerich można spodziewać się już wszystkiego najgorszego. Tym razem przegrali 0:1 z dotąd ostatnią w tabeli Monzą. Juventus już w pierwszej połowie stracił Angela Di Marię, a bohaterem beniaminka był Christian Gytkjaer.

Angel Di Maria Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Angel Di Maria
Juventus grał bez Polaków. Wojciech Szczęsny co prawda wrócił po kontuzji, ale pozostał na ławce rezerwowych, a miejsce w podstawowym składzie zachował Mattia Perin. Arkadiusz Milik pauzował z powodu absurdalnej czerwonej kartki w poprzednim, zremisowanym 2:2 meczu ligowym z Salernitaną.

Od początku meczu groźniejsi byli piłkarze z Lombardii. Były dwie małe szanse na strzelenie gola Juventusowi po dośrodkowaniach, ale w akcjach Monzy brakowało wykończenia. Armando Izzo starał się zamknąć dogranie Marlona, ale nieco spóźnił się do piłki.

Juventus nie potrafił odpowiedzieć interesującym atakiem, Bianconerim ponownie nic nie wychodziło na boisku. W 26. minucie Dusan Vlahović dostał podanie od Filipa Kosticia, ale serbska akcja została przerwana blokiem. W następnym ataku Dusan Vlahović oddał już celne uderzenie, ale nie zaskoczył nim bramkarza.

Symbolem frustracji Bianconerich była czerwona kartka dla Angela Di Marii w 40. minucie. Argentyńczyk stracił nad sobą panowanie i wymierzył cios łokciem w splot słoneczny Armando Izzo. "Odcięło prąd" pomocnikowi w rywalizacji z ostatnim zespołem w tabeli. Turyńczycy po przerwie musieli grać w dziesięciu przeciwko jedenastu gospodarzom, a zawieszony trener Massimiliano Allegri żywo rozmawiał przez telefon przed zmianą stron.

Przewidywania przed drugą połową meczu nie były pogodne. Niezdarni gospodarze mierzyli się z osłabionymi gośćmi. Juventus co prawda dysponuje silnymi indywidualnościami, ale skoro nie rozpędził się w pełnym zestawieniu, to trudno było na to liczyć po czerwonej kartce dla Angela Di Marii.

Monza rozgrywała pierwszy mecz po zmianie trenera na Raffaele Palladino. Ten zaczął wcześnie mieszać w jedenastce, a jednym z piłkarzy, wprowadzonych z ławki rezerwowych na boisko, był Christian Gytkjaer. Były napastnik Lecha Poznań wcześnie miał możliwość pokonania strzałem Mattii Perina, ale jeszcze jej nie wykorzystał.

Monza rozstrzygnęła mecz w 74. minucie. Beniaminek może i nie zachwycał, ale prezentował się lepiej niż Juventus i ostatecznie strzelił gola na 1:0. Christian Gytkjaer nie dość, że zdobył pierwszą w karierze bramkę we włoskiej elicie, to na dodatek zapewnił Monzy pierwsze w historii zwycięstwo na poziomie Serie A. Duńczyk wykorzystał dośrodkowanie Patricka Ciurrii.

AC Monza - Juventus FC 1:0 (0:0)
1:0 - Christian Gytkjaer 74'

Monza: Michele Di Gregorio - Marlon (55' Luca Caldirola), Pablo Mari, Armando Izzo - Patrick Ciurria, Matteo Pessina, Nicolo Rovella, Stefano Sensi (54' Andrea Barberis), Carlos Augusto (84' Samuele Birindelli) - Dany Mota (54' Christian Gytkjaer), Gianluca Caprari (69' Andrea Colpani)

Juventus: Mattia Perin - Danilo, Federico Gatti, Bremer, Mattia De Sciglio (86' Matias Soule) - Weston McKennie, Leandro Paredes, Fabio Miretti (86' Nicolo Fagioli), Filip Kostić (78' Moise Kean) - Angel Di Maria, Dusan Vlahović

Żółte kartki: Ciurria, Caldirola (Monza) oraz Bremer (Juventus)

Czerwona kartka: Angel Di Maria (Juventus) /40' - za faul/

Sędzia: Fabio Maresca

***

Niedziela rozpoczęła się dobrze zapowiadającym meczem Udinese Calcio z Interem Mediolan. Trudno było wskazać przed nim faworyta, ponieważ rewelacja początku sezonu miała atut własnego boiska, a Nerazzurri to przecież wicemistrzowie Włoch. Inter w 6. minucie strzelił gola Udinese, ale to tylko rozdrażniło przeciwnika z regionu Friulli. Udinese wyrównało w pierwszej połowie, a wygraną 3:1 zapewniło sobie w końcówce.

Inni włoscy pucharowicze zwyciężali. Lazio zareagowało na absolutną kompromitację w meczu Ligi Europy przeciwko FC Midtjylland. W rywalizacji z beniaminkiem Cremonese już po 21 minutach było 2:0 dla rzymian po strzałach Ciro Immobile. Ostatecznie Lazio wygrało 4:0. Fiorentina podjęła Hellas Werona i podniosła się po porażce, dla odmiany, w Lidze Konferencji Europy. Viola wygrała 2:0.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 3:1 (1:1)

0:4 - Pedro Rodriguez 79'

ACF Fiorentina - Hellas Werona 2:0 (1:0) 1:0 - Jonathan Ikone 13' 2:0 - Nicolas Gonzalez 90'