Koniec pięknej passy lidera eWinner II ligi. Zatrzymała go Polonia

Kotwica Kołobrzeg odniosła dziewięć wygranych z rzędu, ale kolejnej, jubileuszowej nie będzie. Tym razem lider zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. W niedzielę, tak jak w sobotę, padło dużo goli na najniższym szczeblu centralnym.

piłkarze Polonii Warszawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
Kotwica wystartowała idealnie w Warszawie, ponieważ zdobyła gola strzałem Damiana Kostkowskiego, zanim minęła minuta meczu. Lider stracił zaliczkę po niespełna kwadransie, a odpowiedział mu Krzysztof Koton. Pierwsza połowa należała do zespołu znad morza, po przerwie przycisnęły Czarne Koszule i wynik 1:1 generalnie oddawał przebieg spotkania.

W sobotnim meczu Pogoni Siedlce ze Zniczem Pruszków padło siedem goli, ale to nie była największa kanonada drugoligowego weekendu. W niedzielę Wisła Puławy zwyciężyła 6:2 z Motorem Lublin. Postawa pokonanego zespołu była katastrofalna, choć jako pierwszy strzelił gola. Garstka kibiców w Lublinie nie oszczędzała słownie piłkarzy, którzy od początku sezonu prezentują się źle i znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.

W Kaliszu doszło do starcia wielkopolskich drugoligowców. KKS 1925 Kalisz zremisował 2:2 z Lechem II Poznań w meczu dwóch zwrotów akcji. Pierwszego gola dla rezerw strzelił doświadczony napastnik Artur Sobiech. KKS nie potrzebował dużo czasu na odwrócenie wyniku, ale utrzymanie przewagi utrudniła mu druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Mateusza Gawlika. Lech zdołał w grze jedenastu na dziesięciu doprowadzić do remisu. Generalnie wyrównana potyczka zakończyła się podziałem punktów.

Na rozstrzygnięcie w meczu Stomilu Olsztyn ze Śląskiem II Wrocław trzeba było poczekać do ostatniej minuty podstawowego czasu. W niej klub z Warmii przeprowadził decydujący atak zakończony strzałem na 1:0. Pierwsza połowa była kompletnie bezbarwna, w drugiej części rozpędził się Stomil i zdążył postawić na swoim.

Co prawda krócej niż w Olsztynie, ale przez ponad godzinę trzeba było poczekać na duże emocje w Jastrzębiu-Zdroju. GKS rozpędził się i po otwarciu wyniku, strzelił kolejne dwa gole w ciągu ośmiu minut. Ostatecznie gospodarze pokonali 3:1 Zagłębie II Lubin.

11. kolejka eWinner II ligi:

Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:1)

2:6 - Dominik Banach 71'

KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2:2 (2:1)
0:1 - Artur Sobiech 4'
1:1 - Filip Kendzia 20'
2:1 - Michał Borecki 23'
2:2 - Bartosz Tomaszewski 75'

Stomil Olsztyn - Śląsk II Wrocław 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Tecław 90'

GKS Jastrzębie - Zagłębie II Lubin 3:1 (0:0) 1:0 - Dariusz Kamiński 69' 2:0 - Daniel Szymczak 71' 3:0 - Szymon Gołuch 77' 3:1 - Wojciech Szafranek 78'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?