Jagiełło wykończył zespołową akcję. Bramka na wagę trzech punktów [WIDEO]

Filip Jagiełło doczekał się premierowego gola w barwach Genoa CFC. Polak zapewnił wygraną swojej drużynie w meczu z Modeną (1:0).

Rafał Szymański
bramka Jagiełły YouTube / Serie B / Na zdjęciu: bramka Jagiełły
W sobotę Genoa CFC mierzyła się z drużyną walczącą o utrzymanie i przez 90 minut stwarzała sobie więcej sytuacji bramkowych. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej części gry.

Gospodarze rozmontowali defensywę rywali w 44. minucie gry. Piłkarze Genoa CFC wymienili kilka podań w pobliżu pola karnego, następnie Manolo Portanova fantastycznie zagrał piętką do wbiegającego Filipa Jagiełły. Z kolei wychowanek Zagłębia Lubin mocno uderzył w kierunku dalszego słupka i w ten sposób pokonał bramkarza. Riccardo Gagno nie sięgnął piłki.

Wynik już się nie zmienił. W szóstej kolejce Serie B Genoa CFC zwyciężyła 1:0 na Stadio Luigi Ferraris i plasuje się obecnie na piątej pozycji w ligowej tabeli. Modena FC zajmuje dopiero 18. miejsce w stawce.

Po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniu w Brescii Calcio, Jagiełło wrócił do zespołu Genoa CFC. Bilans 25-latka w bieżących rozgrywkach to jedna bramka w sześciu spotkaniach. Były młodzieżowy reprezentant Polski zanotował też jeden występ w krajowym pucharze.

Genoa CFC - Modena FC 1:0 (1:0)
1:0 - Filip Jagiełło 44'

Bramka Filipa Jagiełły (od 1:30):