Zobacz, jak Polak zatrzymał wielki Bayern

Rafał Gikiewicz bohaterem Augsburga! W doliczonym czasie gry - w 95. minucie - meczu z Bayernem Monachium nasz bramkarz popisał się interwencją, o której mówią kibice na całym świecie. Wow!

Marek Bobakowski
Rafał Gikiewicz został bohaterem meczu Augsburg - Bayern Monachium Materiały prasowe / Viaplay / Rafał Gikiewicz został bohaterem meczu Augsburg - Bayern Monachium.
Sensacja stała się faktem. FC Augsburg pokonał (1:0 - TUTAJ znajdziesz relację pomeczową >>) Bayern Monachium w siódmej kolejce niemieckiej Bundesligi. Bohaterem gospodarzy został Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz przez cały mecz prezentował się wyśmienicie (TUTAJ znajdziesz skrót meczu >>), ale to, co zrobił w doliczonym czasie gry...

W 95. minucie spotkania Bayern egzekwował rzut rożny. Bramkarz gości - Manuel Neuer - pobiegł w pole karne rywala, aby zrobić przewagę i doprowadzić do remisu. Prawie mu się udało. Na przeszkodzie stanął jednak nie kto inny, jak Gikiewicz. I to dwukrotnie!

"Man of the match absolutnie", "Coś ty chłopie zrobił", "Niesamowite" - na antenie Viaplay padło wiele pięknych słów ze strony komentatorów: Mateusza Borka oraz Radosława Gilewicza.

Zresztą, sami się przekonajcie, co się działo w końcowych fragmentach tego spotkania.

Źródło: Viaplay

Po siedmiu kolejkach Bayern ma "zaledwie" 12 punktów: 3 wygrane, 3 remisy i jedna porażka. Bawarczycy nie są liderem tabeli, zajmują czwartą lokatę, a mogą spaść jeszcze niżej (niektóre mecze odbędą się jeszcze w niedzielę).

Augsburg zajmuje miejsce w drugiej połówce tabeli - 11. pozycja. Ekipa, w której grają Gikiewicz i Robert Gumny wygrała trzy spotkania, notując cztery porażki.

Czy Rafał Gikiewicz powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski?