Ależ gol Mladenovicia! Przepiękny strzał

Legia Warszawa do przerwy remisuje z Miedzią Legnica 2:2. To właśnie ostatnia z bramek zdobytych w pierwszej połowie była ozdobą tego meczu. Przepięknie z woleja uderzył Mladenović.

Rafał Sierhej
Gol Mladenović Twitter / Canal + Online / Gol Mladenović
Legia Warszawa do meczu z Miedzią Legnica podchodziła z taką samą liczbą punktów, co liderująca Wisła Płock. Warszawianie tydzień wcześniej przegrali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa aż 0:4.

Oczywistym jest więc, że w teorii powinni wyjść na murawę przy Łazienkowskiej 3 z bardzo bojowym nastawieniem. Tym bardziej występ przed własnymi kibicami powinien być okazją do zmazania plamy z Częstochowy.

Początek meczu na to nie wskazywał. Goście z Legnicy wyszli na szybkie prowadzenie 2:0. W obu straconych bramkach gościom bardzo mocno pomógł ich były piłkarz Rafał Augustyniak.

Legia jednak jeszcze w pierwszej połowie zdołała się obudzić. Najpierw swojego gola po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia strzelił Michał Wszołek. Skrzydłowy "Wojskowych" musiał tylko dołożyć odpowiednio głowę i to zrobił.

W zdecydowanie trudniejszej sytuacji przed strzałem był Mladenović. Josue wykonywał rzut rożny. Zagrał popularną sznytę wprost na nogę ustawionego przed polem karnym gości Serba. Lewy obrońca uderzył nie do obrony.