Trzy kwadranse niepokoju Śląska Wrocław w Fortuna Pucharze Polski

Piłkarze Śląska Wrocław awansowali do II rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. W wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Wysokie Mazowieckie goście gole zdobywali w momencie, kiedy gospodarze grali w osłabieniu. Ostatecznie zwyciężyli 4:0.

Michał Piegza
Erik Exposito WP SportoweFakty / Erik Exposito
Cztery ligi dzielą obydwa zespoły. W meczu Fortuna Pucharu Polski faworyt do awansu do kolejnej rundy był jeden.

Śląsk od początku uzyskał przewagę, Ruch jednak czekał na swoją szansę. Wrocławianie powinni szybko załatwić sprawę, ale brakowało im skuteczności. Dobre szanse zmarnował Dennis Jastrzembski. W 25. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał John Yeboah.

Gospodarze atakowali sporadycznie. W 17. minucie uderzył Michał Grochowski, minimalnie niecelnie.

Decydująca dla losów gry była 31. minuta. Sędzia odgwizdał faul dla gości przed polem karnym i początkowo Jakubowi Mikołajczykowi pokazał żółtą kartkę. Po analizie VAR wyrzucił gracza Ruchu z boiska.

Grając w przewadze Śląsk do bramki miejscowych trafił dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu 1. połowy. Victor Garcia zagrał do Erika Exposito, a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki Ruchu.

Chwilę po zmianie stron padł drugi gol. Po szybkiej akcji Exposito podał do rezerwowego Sebastiana Bergiera, a ten trafił do siatki. Trzecia bramka padła w 61. minucie. Martin Konczkowski rozegrał piłkę z Patrykiem Janasikie  i idealnie dograł partnerowi. Skierowanie jej do siatki było formalnością. Z kolei w 74. minucie efektownym uderzeniem popisał się Exposito.

Wrocławianie szukali klubowego rekordu, do tej pory w Pucharze Polski nie wygrali wyżej niż czterema golami. Podwyższyć prowadzenia już się jednak nie udało.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)
0:1 - Exposito 45'
0:2 - Bergier 46'
0:3 - Janasik 61'
0:4 - Exposito 74'

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rafał Rakowiecki - Damian Decewicz (81' Adrian Romanowski), Patryk Pasko, Piotr Faszczewski, Jakub Mikołajczyk - Kacper Skibko, Maciej Zieniewicz (46' Mateusz Kul), Michał Grochowski, Michał Steć (73' Mariusz Piszczatowski), Paweł Brokowski (73' Aleksander Drewnowski) - Kamil Jackiewicz (81' Dawid Hładuniuk).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Konrad Poprawa (46' Łukasz Bejger), Diogo Verdasca, Víctor García - John Yeboah, Patrick Olsen (46' Sebastian Bergier), Javier Ajenjo Hyjek (54' Adrian Bukowski), Nahuel Leiva, Dennis Jastrzembski (46' Patryk Janasik) - Erik Exposito.

Żółta kartka: Grochowski (Ruch).

Czerwona kartka: Mikołajczyk (Ruch) /34', faul taktyczny/.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).

Ogromne problemy Korony Kielce w Fortuna Pucharze Polski. Zadecydowały rzuty karne!