Deklasacja w derbach Lazurowego Wybrzeża. Błysk byłej gwiazdy Barcelony

Olympique Marsylia efektownie pokonał OGC Nice 3:0 w niedzielnych derbach Lazurowego Wybrzeża. Katem gospodarzy okazał się Alexis Sanchez, strzelec dwóch goli. Nicei nie pomógł za to doświadczony bramkarz Kasper Schmeichel.

Tomasz Galiński
Matteo Guendouzi Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Matteo Guendouzi
Można powiedzieć, że w rolach głównych wystąpili ci najbardziej doświadczeni. Olympique Marsylia szybko wziął się do pracy. Alexis Sanchez napoczął rywala już po upływie dziesięciu minut, gdy skorzystał z dużej swobody w polu karnym i mocnym uderzeniem przy bliższym słupku zaskoczył Kaspera Schmeichela. Tu Duńczyk nie miał nic do powiedzenia, ale raczej mógł zrobić więcej w końcówce pierwszej połowy.

Wtedy jednak najpierw przepuścił do bramki piłkę po płaskim strzale Nuno Tavaresa z dystansu, a tuż przed końcem pierwszej połowy nie popisał się raz jeszcze. Strzelał z ostrego kąta Nuno Tavares, Schmeichel popełnił błąd i źle odbił futbolówkę, a z paru metrów skuteczną dobitką popisał się wspomniany Chilijczyk.

Samo spotkanie nie było porywające. Marsylia była usatysfakcjonowana wysokim prowadzeniem i nie forsowała tempa. Z kolei OGC Nice był kompletnie bez argumentów w ofensywie. Pierwszy celny strzał udało się oddać dopiero w 60. minucie, a i tak nie był on najwyższych lotów. W takich warunkach trudno myśleć o korzystnym rezultacie, zwłaszcza gdy popełnia się tyle błędów w defensywie.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Nicei spędził Marcin Bułka, a w ekipie gości zabrakło oczywiście Arkadiusza Milika, który zdążył już zadebiutować w Juventusie.

OGC Nice - Olympique Marsylia 0:3 (0:3)
0:1 Alexis Sanchez 10'
0:2 Nuno Tavares 37'
0:3 Alexis Sanchez 43'

Nice: Kasper Schmeichel - Melvin Bard (58' Youcef Atal), Dante, Mattia Viti, Jordan Lotomba - Alexis Claude-Maurice (46' Aaron Ramsey), Pablo Rosario, Alexis Beka Beka (58' Khephrem Thuram), Rare Ilie (46' Bilal Brahimi), Nicolas Pepe - Andy Delort (78' Calvin Stengs).

OM: Pau Lopez - Chancel Mbemba, Sead Kolasinac (58' Eric Bailly), Leonardo Balerdi - Jonathan Clauss (78' Issa Kabore), Valentin Rongier, Jordan Veretout, Nuno Tavares (78' Pape Gueye) - Dimitri Payet (68' Cedric Bakambu), Alexis Sanchez (68' Luis Suarez), Matteo Guendouzi.

Żółte kartki: Beka Beka (Nice).

Sędzia: Francois Letexier.