Płacheta nie upilnował rywala. Polak zawinił przy decydującym golu

Birmingham City zanotowało pierwszą porażkę w bieżącym sezonie. Ekipa Johna Eustace'a musiała uznać wyższość Cardiff City (0:1). Przemyław Płacheta nie będzie miło wspominał tego meczu.

Rafał Szymański
Przemysław Płacheta Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Zespół gospodarzy był uznawany faworyta i w pierwszej części gry zdominował Birmingham City. W sobotę podopieczni Steva Morisona mieli przewagę pod każdym względem.

W 17. minucie nie popisał się Przemysław Płacheta. Callum O'Dowda wygrał pojedynek szybkościowy z kadrowiczem na prawym skrzydle i precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Za akcją poszedł Jaden Philogene-Bidace, młody zawodnik tylko dopełnił formalności.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Przez 90 minut przyjezdni nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali. Cardiff City wygrało 1:0 z Birmingham City w 3. kolejce The Championship.

Menadżer wystawił Płachetę na pozycji lewego wahadłowego. Niestety, reprezentant Polski miał swój udział przy Philogene'a-Bidace'a dla Cardiff City. 24-latek popełnił błąd, ale rozegrał całe spotkanie. W kadrze meczowej Birmingham City zabrakło natomiast Krystiana Bielika. Defensywy pomocnik nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Cardiff City - Birmingham City 1:0 (1:0)
1:0 - Jaden Philogene-Bidace 17'