Co za wejście Arkadiusza Recy! Polak zrobił show w Coppa Italia

Arkadiusz Reca zanotował kapitalne wejście na boisko w meczu Coppa Italia z drugoligowym Como. Polak w nieco ponad pół godziny zaliczył dwie asysty.

Rafał Sierhej
Arkadiusz Reca Getty Images / Lisa Guglielmi/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca
Arkadiusz Reca na włoskich boiskach prezentuje się już dosyć regularnie od kilku sezonów. Polak przez włoskich dyrektorów sportowych szczególnie mocno ceniony jest za to, co potrafi zrobić w ofensywie.

Gorzej jest u Recy z bronieniem, ale występując na wahadle, czysto teoretycznie nie trzeba aż tak bardzo angażować się w fazę obronną, jak przy ewentualnych występach na klasycznej pozycji lewego obrońcy.

O umiejętnościach ofensywnych reprezentanta Polski przekonało się także drugoligowe Como. Spezia Calcio z Jakubem  Kiwiorem w składzie pokonała underdoga aż 5:1. Nowy zespół Cesca Fabregasa dostał srogą lekcję futbolu.

Duży udział w niej miał wprowadzony w 65. minucie na boisko Arkadiusz Reca. Polak już po zaledwie sześciu minutach wpisał się do protokołu sędziego notując asystę. Na tym jednak się nie skończyło.

Reca dał o sobie znać ponownie minutę przed upływem regulaminowego czasu gry. Kadrowicz posłał podanie, które wykorzystał kolejny z rodu Maldinich - Daniel Maldini. Tym samym zamknął on wynik meczu na stanie 5:1.