Zespół Polaka uniknął wpadki. Zobacz wyniki el. Ligi Konferencji Europy

Konyaspor, którego piłkarzem jest Konrad Michalak, uratował remis 1:1 z FC Vaduz w końcówce podstawowego czasu. Wygrała drużyna Patryka Szysza, a w Lublinie piłkarze Zorii Ługańsk pokonali 1:0 Universitateę Craiova.

Konrad Michalak (przy piłce) Getty Images / Serhat Cetinkaya / Na zdjęciu: Konrad Michalak (przy piłce)
Konrad Michalak zagrał przez 78 minut w zremisowanym 1:1 meczu Konyasporu z FC Vaduz. Bramka dla gości, która uratowała wyprawę do Liechtensteinu, padła po zejściu Polaka w 89. minucie. Sytuację Konyasporu poprawił rzutem na taśmę Muhammet Demir. Inna drużyna z Turcji, Istanbul Basaksehir wygrał na Islandii 3:1 z Breidablikiem, a Patryk Szysz był na ławce rezerwowych gości.

Kolejne zwycięstwo ukraińskiego zespołu na polskiej ziemi. W środę Dynamo Kijów wygrało 1:0 ze Sturmem Graz w Łodzi, a w czwartek Zoria Ługańsk pokonała tym samym rezultatem Universitateę Craiova w Lublinie. Zdecydowało o tym uderzenie Denisa Nagnojnyja w 55. minucie. Zoria nie była faworytem, ale tylko ona oddawała celne uderzenia i będzie bronić zaliczki w rewanżu.

Pogromcy zespołów z PKO Ekstraklasy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Broendby IF wykorzystało atut własnego stadionu i poszło za ciosem po wyeliminowaniu Pogoni Szczecin. Wygrana 1:0 daje dużą nadzieję na awans kosztem FC Basel. Z kolei Rapid Wiedeń przegrał 1:2 na wyjeździe z Neftczi Baku, a austriacka drużyna była w poprzedniej rundzie lepsza od Lechii Gdańsk.

Viking odniósł wysokie zwycięstwo 5:1 z irlandzkim Sligo Rovers. Nie minęło 10 minut i norweska drużyna miała dwubramkowe prowadzenie. Potrafiła ona wykorzystać błędy będącego w szoku przeciwnika. Mocne strzelanie zostało wznowione po zmianie stron, a Sligo Rovers oddało honorowe uderzenie z rzutu karnego do bramki dopiero w 89. minucie. Lepszą zaliczkę 5:0 ma tylko węgierski Fehervar FC, który wygrał 5:0 z mołdawskim CS Petrocub.