Co za bramka Benzemy! Emocje w meczu Realu

Real Madryt w Stanach Zjednoczonych zmierzył się z Club America. Emocji w meczu nie brakowało. Przepięknym trafieniem popisał się Karim Benzema.

Arkadiusz Dudziak
Bramka Karima Benzemy YouTube / Real Madryt / Na zdjęciu: Bramka Karima Benzemy
Wiele klubów z Europy spędza swój okres przygotowawczy do sezonu w Stanach Zjednoczonych. Nie inaczej jest z Realem Madryt, który w USA rozgrywa także mecze kontrolne.

W nocy z wtorku na sobotę Królewscy mierzyli się z Club America. Klub z Meksyku jako pierwszy strzelił gola, ale zwycięzcy ubiegłorocznej Ligi Mistrzów szybko wyrównali. Wyszli nawet na prowadzenie po golu Edena Hazarda, ale ich rywale zdołali wyrównać po bramce z rzutu karnego w 82. minucie.

Ostatecznie mecz skończył się remisem 2:2, ale nie wynik był tu najważniejszy. Ogromne wrażenie zrobiło przepiękne trafienie Karima Benzemy w pierwszej połowie.

Francuz dostał piłkę w okolicach 25. metra i zagrał dwójkową akcję z Marco Asensio. Ten mu odegrał, a napastnik popisał się przepięknym strzałem zza linii 16. metra. Tę bramkę po prostu trzeba zobaczyć, a można to zrobić na wideo poniżej (od 23. sekundy).

Następny mecz Real Madryt rozegra już 31 lipca (niedziela) o 4:00 polskiego czasu. Przeciwnikiem Los Blancos będzie Juventus.