Zagłębie Sosnowiec podniosło się po wczesnym ciosie

Podopieczni Artura Skowronka stracili gola już w 2. minucie meczu z Resovią, ale potrafili na to zareagować. Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło sezon w Fortuna I lidze od zwycięstwa 2:1 po ambitnym pościgu.

Szymon Pawłowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Szymon Pawłowski
Na zakończenie kolejki doszło do konfrontacji na Stadionie Ludowym. Zagłębie Sosnowiec we wcześniejszych sezonach walczyło tylko o utrzymanie. Do nowych rozgrywek ponownie przystąpiło z doświadczonymi piłkarzami w składzie. Gliwa, Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski, Bryła czy Sobczak nie chcą tym razem drżeć o pozostanie w lidze.

Zagłębie rozpoczęło od falstartu, ponieważ Resovia zdobyła prowadzenie 1:0 już w 2. minucie. Do bramki Michała Gliwy przymierzył Rafał Mikulec. Nie był to najwcześniej strzelony gol w kolejce. Nawet minuty nie potrzebował na otwarcie wyniku Michał Koj w niedzielnym meczu Puszczy Niepołomice z Górnikiem Łęczna.

Drużyna z Sosnowca długo zbierała się do ataku, ale z czasem stała się groźniejsza niż na początku meczu. W 41. minucie Zagłębie doprowadziło do remisu 1:1 uderzeniem Szymona Pawłowskiego. Po trafieniu doświadczonego pomocnika mecz rozpoczął się praktycznie od początku. W tym fragmencie był on już wyrównany.

Po godzinie Zagłębie miało w statystykach trzy uderzenia celne, a Resovia cztery. Trenerzy starali się poprawić skuteczność swoich drużyn zmianami i właśnie akcja zawodników, wprowadzonych z ławki rezerwowych, zakończyła się golem na 2:1 dla Zagłębia. Marek Fabry strzelił do bramki zaledwie dwie minuty po pojawieniu się na boisku po podaniu innego zmiennika Maksymiliana Banaszewskiego.

Zagłębie Sosnowiec - Resovia 2:1 (1:1)
0:1 - Rafał Mikulec 2'
1:1 - Szymon Pawłowski 41'
2:1 - Marek Fabry 77'

Zagłębie: Michał Gliwa - Dawid Gojny, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Dawid Ryndak, Maksym Niemiec (61' Mateusz Ziółkowski), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki, Szymon Pawłowski (75' Maksymilian Banaszewski), Patryk Bryła (62' Michał Masłowski), Szymon Sobczak (75' Marek Fabry)

Resovia: Branislav Pindroch – Ruben Hoogenhout, Dawid Kubowicz, Karol Chuchro, Radosław Adamski, Rafał Mikulec, Marek Wasiluk (86' Klaudiusz Krasa), Miłosz Kałahur (46' Bartosz Kwiecień), Marek Mróz, Daniel Morys (71' Kamil Antonik), Paweł Wojciechowski

Żółte kartki: Dalić (Zagłębie) oraz Kubowicz, Antonik, Morys (Resovia)

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Czy Zagłębie Sosnowiec utrzyma się w tym sezonie w Fortuna I lidze?