Niebywały gol samobójczy. Bramkarz był zdezorientowany [WIDEO]

36-letni Charlie Mulgrew dał się zapamiętać kibicom. Z kilkudziesięciu metrów defensor strzelił w kierunku własnej bramki, a golkiper Dundee United nie zdążył zareagować.

Rafał Szymański
gol samobójczy Mulgrewa YouTube / Sunderland AFC / Na zdjęciu: gol samobójczy Mulgrewa
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 51. minucie sparingu wynik otworzył Trai Hume, który wykorzystał błąd bramkarza rywali i strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Dziewięć minut później Sunderland AFC podwoił swoje prowadzenie. Wszystko za sprawą obrońcy Dundee United. Charlie Mulgrew był ustawiony kilkadziesiąt metrów od własnej bramki i pod presją przeciwnika postanowił wycofać piłkę do Carljohana Erikssona. Problem w tym, że fiński golkiper był poza polem karnym.

Eriksson nie zdołał uratować sytuacji. Gol został zapisany na konto Mulgrewa, środkowy obrońca mógł tylko złapać się za głowę. AFC Sunderland pokonał Dundee United 2:0 w meczu kontrolnym. Dla beniaminka The Championship było to drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Mulgrew będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu z Anglikami. Doświadczony piłkarz Dundee United ma na koncie 44 występy w reprezentacji Szkocji. W przeszłości grał w takich klubach jak Celtic Glasgow, Wolverhampton Wanderers, Blackburn Rovers czy Wigan Athletic.

Dundee United - Sunderland AFC 0:2 (0:0)
0:1 - Trai Hume 51'
0:2 - Charlie Mulgrew (s.) 62'

Gol samobójczy Mulgrewa (od 1:11):

Musiał sobie zażartować. Mueller zabrał głos nt. "Lewego"