Rollercoaster w meczach Wisły z Rakowem. Cracovia zmarnowała szansę

Raków Częstochowa najpierw pokonał Wisłę Płock 3:0, by później przegrać z "Nafciarzami" w takich samych rozmiarach. Cracovia była minimalnie gorsza od Rapidu Bukareszt (1:2). Kibice Widzewa Łódź mogą mieć mieszane odczucia po piątkowych sparingach.

Rafał Szymański
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
W pierwszym piątkowym spotkaniu z Wisłą Płock Marek Papszun wystawił najsilniejszy skład. Na tytuł MVP zasłużył Ivi Lopez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wicemistrzowie Polski wygrali 3:0 w meczu kontrolnym. Tego samego dnia częstochowianie ponownie zmierzyli się z "Nafciarzami" i ponieśli porażkę (0:3). Tym razem trener Rakowa dał szansę rezerwowym.

Cracovia postawiła twarde warunki Rapidowi Bukareszt. Ekipa Jacka Zielińskiego prowadziła od 24. minuty, gdy Florian Loshaj kapitalnie uderzył z rzutu wolnego. Gol reprezentanta Kosowa był niewątpliwie ozdobą meczu. W drugiej odsłonie po jednym golu dorzucili Stefan Panoui oraz Jakub Vojtus. Rumuni zwyciężyli 2:1 w sparingu z "Pasami".

Podopieczni Adama Majewskiego grali na własnym stadionie z Koroną Kielce, czyli beniaminkiem PKO Ekstraklasy. Stal Mielec wyszła na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego. Przed końcem pierwszej części gry Mateusz Matras ustalił rezultat na 2:0.

Gracze Widzewa Łódź mogli sprawdzić się na tle pierwszoligowych drużyn. Ekstraklasowicz niespodziewanie przegrał 1:3 z Sandecją Nowy Sącz, jedyną bramkę dla łodzian zdobył Bartłomiej Pawłowski. Później Widzew pokonał Puszczę Niepołomice 1:0 po trafieniu Bartosza Guzdka w samej końcówce.

Wisła Płock - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
0:1 - Ivi Lopez 8'
0:2 - Ivi Lopez 53'
0:3 - Vladislavs Gutkovskis 58'

Wisła Płock - Raków Częstochowa 3:0 (1:0)
1:0 - Damian Michalski 29'
2:0 - Adrian Szczutowski 74'
3:0 - Kristian Vallo 76'