Kolejne niespodzianki w Lidze Narodów. Irlandia wygrywa w derbach Wielkiej Brytanii

Liga Narodów każdego dnia dostarcza dużych emocji. Nie inaczej było w meczach pomiędzy Irlandią a Szkocją oraz Wyspami Owczymi a Litwą. Oba spotkania obfitowały w gole.

Rafał Sierhej
radość piłkarzy reprezentacji Irlandii PAP/EPA / Aidan Crawley / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Irlandii
W starciu grupy 1 dywizji B Ligi Narodów UEFA pomiędzy Irlandią a Szkocją faworytami wydawali się Szkoci. Po pierwsze z powodu wyższej pozycji w osławionym Rankingu FIFA, po drugie ze względu na ostatnie wyniki obu drużyn. Irlandia przegrała dwa mecze, Szkocja swój wygrała.

Boisko bardzo szybko zweryfikowało wszelkie oczekiwania, jakie Szkoci mieli przed tym spotkaniem. Gospodarze już w pierwszej połowie odarli gości z marzeń strzelając szybkie dwa gole.

Pierwszy padł już w 20 minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Alan Browne. Zaledwie osiem minut później drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Troy Parrott. Irlandczycy na przerwę schodzili prowadząc 2:0.

Druga połowa nie zmieniła obrazu meczu. Irlandczycy naładowani dość pewnym prowadzeniem doprowadzili do strzelenia trzeciego gola. Tym razem radość kibicom dał Michael Obafemi.

W meczu grupy 1 dywizji C zmierzyły się dwa zespoły z drugiej setki rankingu FIFA. Na stadionie w Torshvan mieliśmy okazję obejrzeć spotkanie pomiędzy reprezentacją Wysp Owczych a Litwą.

Dla polskiego kibica głównym wydarzeniem pierwszej połowy był z pewnością gol otwierający. Strzelił go Fiodor Cernych, który na co dzień występuje w Jagiellonii Białystok. Taki przebieg wydarzeń podrażnił wyspiarzy. Niespełna 15 minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie za sprawą Jakupa Andreasena.

Po przerwie na boisku rządzili Litwini, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Piłka była w posiadaniu gości, ale nie potrafili zrobić z niej odpowiedniego użytku.

Irlandia - Szkocja 3:0 (2:0)

1:0 Alan Browne 20'

2:0 Troy Parrott 28'

3:0 Michael Obafemi 51'