Wrócił stary, dobry Balotelli. Fenomenalny występ "Super Mario"! [WIDEO]

Mario Balotelli nie powiedział ostatniego słowa i ma przebłyski wielkiej formy. Snajper Adany Demirspor wbił aż pięć bramek Goztepe SK (7:0).

Rafał Szymański
błąd Mario Balotellego Twitter / beIN SPORTS / Na zdjęciu: błąd Mario Balotellego
Worek z bramkami rozwiązał się w 25. minucie za sprawą Atakana Cankayi. Zawodnik Goztepe SK zmylił własnego bramkarza. To był dopiero początek, później Mario Balotelli dał show.

Doświadczony napastnik trzy razy wpisał się na listę strzelców w ciągu dziewięciu minut. Balotelli skompletował pierwszego hat-tricka od 2010 roku. Przed zmianą stron Erhun Eztumer podwyższył na 5:0.

Rozpędzony Balotelli dorzucił jeszcze dwa trafienia w drugiej części gry. W 77. minucie wkręcił przeciwnika w ziemię, a następnie efektownym "krzyżakiem" pokonał bramkarza. Ostatecznie Adana Demirspor rozbiła Goztepe SK 7:0 i uplasowała się na dziewiątym miejscu w tabeli Super Lig.

Reprezentant Włoch zakończył sezon z przytupem. 31-latek jest pierwszym zawodnikiem, który zdobył pięć bramek w lidze tureckiej od czasów Alexa de Souzy z Fenerbahce Stambuł (2011 rok).

Po wybornym występie Balotelli z 18 golami na koncie wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Super Lig. W zakończonych rozgrywkach najskuteczniejszym piłkarzem był jednak Umut Bozok z Kasimpasy (20 goli).

Adana Demirspor - Goztepe SK 7:0 (5:0)
1:0 - Atakan Cankaya (s.) 25'
2:0 - Mario Balotelli 33'
3:0 - Mario Balotelli 36'
4:0 - Mario Balotelli 44'
5:0 - Erhun Oztumer 45'
6:0 - Mario Balotelli 62'
7:0 - Mario Balotelli 70'