Ale to był rajd! Gol na wagę mistrzostwa Włoch? [WIDEO]

AC Milan w niedzielę zrobił kolejny krok do mistrzostwa Włoch, zwyciężając w meczu z Atalantą 2:0. Przeciwnika dobił defensor Theo Hernandez, który przebiegł z piłką całe boisko i trafił do siatki.

Mateusz Byczkowski
Gol Hernandeza Twitter / Gol Hernandeza
Walka o mistrzostwo Włoch trwa, a w grze pozostały dwie ekipy z Mediolanu - AC Milan i Inter. Bliżej osiągnięcia celu są Rossoneri, którzy mają dwa punkty przewagi nad rywalem przed ostatnią kolejką sezonu 2021/2022.

W niedzielę jako pierwsi musieli rozegrać swoje spotkanie, a ich przeciwnikiem była Atalanta. Zespół Stefano Pioliego na prowadzenie wyszedł dopiero w drugiej połowie po bramce zdobytej przez Rafaela Leao w 56. minucie.

Kwadrans przed końcem drugiego gola dla Milanu strzelił Theo Hernandez, a akcja w wykonaniu francuskiego defensora była kapitalna. Piłkarz Rossonerich przebiegł z futbolówką całe boisko i pokonał golkipera Atalanty płaskim strzałem po długim słupku.

Hernandez wprawił kibiców w ekstazę, bo ci sami wiedzą, że mistrzostwo jest blisko. W następnej kolejce ekipa Pioliego zmierzy się z Sassuolo na wyjeździe. Wystarczy im remis, ponieważ mają lepszy bezpośredni bilans w starciach przeciwko Interowi.

Miejscowi rywale, którzy również wygrali w niedzielę, za tydzień zagrają przeciwko Sampdorii na własnym terenie.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)