KP Łódź po raz trzeci zwycięzcą mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej

KP Łódź po raz trzeci został mistrzem Polski w piłce nożnej plażowej. W finale turnieju w Kołobrzegu podopieczni Marcina Stanisławskiego pokonali 3:2 Bocę Gdańsk.

Piotr Ziemka
Piłka nożna plażowa Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Piłka nożna plażowa
KP Łódź objął prowadzenie w dziewiątej minucie, gdy po podaniu bramkarza Eliotta Mounouda gola zdobył Paulinho Barboza. Na 2:0 po aucie wykonanym przez Filipa Gaca podwyższył kapitan drugiej drużyny turnieju Euro Winners Cup 2019 - Daniel Krawczyk. W 23. minucie z rzutu wolnego w słupek trafił Paulinho, piłka odbiła się od bramkarza Patryka Sobczaka i wpadła do siatki. Po dwóch odsłonach finału KP Łódź prowadził 3:0.

Na początku trzeciej tercji dwa gole zdobył Witold Ziober. Asysty przy tych bramkach uczestnika mistrzostw świata 2006 i 2017 zaliczyli kapitan drużyny BSC Boca Gdańsk - Daniel Baran oraz bramkarz Maciej Marciniak. Do końca pozostawało jeszcze 11 minut, ale wynik już się nie zmienił. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Baran, który trafił w słupek.

KP Łódź po raz trzeci zdobył mistrzostwo Polski w piłce nożnej plażowej. Piłkarze trenowani przez Marcina Stanisławskiego zwyciężyli również w latach 2014 i 2017.

Podczas mistrzostw Polski 2018 drużyny z Łodzi i Gdańska rywalizowały w półfinale. Wówczas triumfowała BSC Boca.

Najlepszym piłkarzem turnieju uznano Filipa Gaca. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Hiszpan Eliott Mounoud. Królem strzelców z dorobkiem jedenastu goli został Rumun Marian Maciuca (Silesia Zgierz).

KP Łódź - Boca Gdańsk 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Gole: 1:0 Paulinho Barboza (9. minuta), 2:0 Daniel Krawczyk (15.), 3:0 Paulinho (23.), 3:1 Witold Ziober (25.), 3:2 Ziober (25.)

KP Łódź: Dariusz Słowiński, Eliott Mounoud - Konrad Kubiak, Daniel Krawczyk, Karim Madani, Jakub Jesionowski, Tomasz Poźniak, Filip Gac, Paulinho Barboza, Maciej Mąkosza. Trener: Marcin Stanisławski.

Boca Gdańsk: Patryk Sobczak, Maciej Marciniak - Kamil Kucharski, Mikołaj Kreft, Noel Ott, Daniel Baran, Witold Ziober, Eduard Suarez Molina, Antonio Mayor Hernandez, Artur Meloyan. Trener: Adam Bogacz.

Czy KP Łódź awansuje do 1/4 finału Euro Winners Cup w następnym sezonie?