Polska rozgromiła Azerbejdżan 13:3 w ostatnim dniu eliminacji do MŚ 2019

Reprezentanci Polski wygrali w Moskwie z Azerbejdżanem 13:3 w meczu o siódme miejsce w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata 2019 w piłce nożnej plażowej. Do czempionatu w Paragwaju zakwalifikowało się pięć reprezentacji z Europy.

Piotr Ziemka
Piłka nożna plażowa Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Piłka nożna plażowa
Po pierwszej tercji Polacy wygrywali 5:1. W drugiej odsłonie był remis 2:2. W trzeciej części gry Biało-Czerwoni zdecydowanie powiększyli przewagę - strzelili w niej 6 goli.

Polska prowadziła 2:0 po samobójczych trafieniach Ilkina Hacijewa i Orkhana Mammadowa. Hat tricki zaliczyli: Konrad Kubiak, Jakub Jesionowski oraz Daniel Baran. Na liście strzelców znaleźli się też Tomasz Poźniak i Maciej Daniluk.

Był to piąty mecz między Polską a Azerbejdżanem w beach soccerze. 4 lipca 2012 roku w kwalifikacjach do MŚ 2013 Biało-Czerwoni wygrali 6:5, a 15 sierpnia 2014 roku w Europejskiej Lidze Beach Soccera - 6:1. 13 sierpnia 2017 roku po czterech golach Pawła Friszkemuta Polska ponownie triumfowała w pojedynku z Azerami - 5:4. Po 29 minutach było 5:1, ale rywale zdobyli 3 gole w ostatnich trzech minutach.

Natomiast 22 lipca 2018 roku podopieczni Marcina Stanisławskiego prowadzili 6:5, ale przegrali 6:9.

Polska - Azerbejdżan 13:3 (5:1, 2:2, 6:0)

Gole: 1:0 Ilkin Hacijew (6' gol samobójczy po strzale Macieja Marciniaka)
2:0 Orkhan Mammadow (7' samobój po strzale Jakuba Jesionowskiego)
13:3 Baran (36')

Skład Polaków: Maciej Marciniak, Patryk Sobczak - Daniel Baran, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak, Bartosz Szloser.

O piąte, ostatnie wolne miejsce dające awans do MŚ 2019 rywalizowali Hiszpanie i Portugalczycy. Po trzech tercjach było 3:3, a po dogrywce - 4:4. W rzutach karnych Portugalia triumfowała 2:1. W pojedynku o trzecią pozycję Białoruś pokonała Szwajcarię 6:2. Zdecydowanie najlepsi w Moskwie okazali się Rosjanie. Gospodarze zwyciężyli we wszystkich ośmiu meczach. W finale wygrali 7:1 z Włochami.

Mistrzostwa świata 2019 w piłce nożnej plażowej odbędą się od 20 listopada do 1 grudnia w Paragwaju.

Która reprezentacja wygra finał europejskich eliminacji do mistrzostw świata w 2019 roku?