Maryna Gąsienica-Daniel walczy o medale. Drugi przejazd slalomu giganta NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Mateusz Kozanecki

Lara Gut-Behrami mistrzynią świata w slalomie gigancie. Szwajcarka wyprzedziła Mikaelę Shiffrin o 0,02 s. Brązowy medal dla Kathariny Liensberger. Maryna Gąsienica-Daniel na kapitalnym szóstym miejscu, a Magdalena Łuczak 19. Świetny dzień dla polskiego narciarstwa!

To wszystko na dziś, jeżeli chodzi o slalom gigant kobiet. Dziękujemy za uwagę!

Wyniki slalomu giganta:

1. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) 2:30.66 min.

2. Mikaela Shiffrin (USA) +0.02 s

3. Katharina Liensberger (Austria) +0.09 s

---

6. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) +1.53 s

19. Magdalena Łuczak (Polska) +4.42 s

Skomentuj 2

Na trasę wyjadą teraz zawodniczki zajmujące miejsca 31-60.

Skomentuj 0

Ależ dramaturgia. Mikaela Shiffrin przegrała złoto o 0,02 s!

Skomentuj 0

Nina O'Brien, która sprawiła dużą niespodziankę podczas pierwszego przejazdu, pojechała bardzo ryzykownie i to się nie opłaciło. Tuż przed metą popełniła fatalny błąd i spadła na 9. miejsce.

Skomentuj 0

Lara Gut-Behrami pierwszą medalistką!

Skomentuj 0

Maryna Gąsienica-Daniel w najgorszym wypadku będzie siódma.

Skomentuj 0
  • Katharina Liensberger z dużymi szansami na medal. Aktualnie minimalnie prowadzi, a do końca zostały trzy zawodniczki.

Skomentuj 0

Michelle Gisin popełniła sporo drobnych błędów i straciła 1,08 s do liderki. Tym samym Maryna Gąsienica-Daniel utrzymała trzecie miejsce.

Skomentuj 0

Alice Robinson bezbłędnie i Nowozelandka została nową liderką. Jej przewaga wynosi 0,53 s.

Skomentuj 0

Jeden drobny błąd kosztował Polkę prowadzenie.

Skomentuj 0

Gąsienica-Daniel popełniła drobny błąd, zachwiała się i wytraciła prędkość. Ten jeden błąd kosztował ją niezwykle dużo. Jest aktualnie druga ze stratą 0.27 s.

Skomentuj 0

Maryna Gąsienica-Daniel nie zwalnia tempa. Na trzecim pomiarze wciąż prowadzi!

Skomentuj 0

Drugi przejazd i wciąż 0,49 s przewagi.

Skomentuj 0

Polka dynamicznie ze startu i na pierwszym pomiarze jest najlepsza!

Skomentuj 0

Maryna Gąsienica-Daniel już na trasie!

Skomentuj 0

Ragnhild Mowinckel po niezłym początku, straciła na końcu trasy i jest aktualnie czwarta.

Skomentuj 0

Tessa Worley jest aktualnie czwarta.

Skomentuj 0

Tessa Worley na trasie, po niej ruszy Ragnhild Mowinckel, a następnie Maryna Gąsienica-Daniel.

Skomentuj 0

Meta Hrovat nieźle jechała, ale wypadła z trasy. Magdalena Łuczak zaliczyła kolejny awans w klasyfikacji. Coraz bliżej do startu Maryny Gąsienicy-Daniel.

Skomentuj 0

Kristin Lysdahl słabła z biegiem czasu i zaliczyła fatalny przejazd. Mocno spadnie w klasyfikacji - o co najmniej sześć miejsc.

Skomentuj 0

Wendy Holdener aktualnie z drugim czasem. Jej wynik to 2:32.34 min.

Skomentuj 0

Do końca pozostało 13 zawodniczek. Magdalena Łuczak jest obecnie 7.

Skomentuj 0

Bardzo udany przejazd Ramony Siebenhofer. Austriaczka zdecydowanie prowadzi.

Skomentuj 0

Marta Bassino bardzo odważnie w drugim przejeździe, choć końcówka nie należała do niej. Mimo to Włoszka wyszła na prowadzenie o 0.57 s.

Skomentuj 0

W pierwszym przejeździe zawodniczki z dziewięciu czołowych zmieściły się w jednej sekundzie.

Skomentuj 0

Które miejsce zajmie Maryna Gąsienica-Daniel?

Skomentuj 0

Wciąż bez zmian na pozycji liderki. Tina Robnik jest aktualnie czwarta. Do końca zostało już tylko 15 zawodniczek (+ narciarki z miejsc 31-60).

Skomentuj 0

Stephanie Brunner wypadła z trasy i nie zostanie sklasyfikowana.

Skomentuj 0

Alex Tilley ukończyła swój przejazd i nieznacznie wyprzedziła Magdalenę Łuczak. Polka jest już pewna miejsca w TOP 20.

Skomentuj 0

Sara Hector nie ukończyła przejazdu. Wszystko wskazuje na to, że Magdalena Łuczak ukończy slalom gigant w czołowej dwudziestce!

Skomentuj 0

Estelle Alphand również za Magdaleną Łuczak.

Skomentuj 0

Czy Magdalena Łuczak ukończy slalom gigant w czołowej 20?

Skomentuj 0

Coralie Frasse Sombet nową liderką. Wyprzedziła Polkę o 1.57 s.

Skomentuj 0

Mina Fuerst Holtmann znacznie słabiej od prowadzącej Polki. Magdalena Łuczak w najgorszym wypadku będzie 23. Świetny wynik.

Skomentuj 0

Hiszpanka Nuria Pau z niegroźnym upadkiem. Magdalena Łuczak ukończy zmagania na co najmniej 24. miejscu. Trwa przerwa na naprawę siatki.

Skomentuj 0

Magdalena Łuczak prowadzi! Życiowy sukces 20-letniej Polki. W najgorszym wypadku będzie 25.

Skomentuj 0

Polka powiększyła swoją przewagę do 0,26 s. Jedzie bardzo poprawnie.

Skomentuj 0

Magdalena Łuczak z minimalną przewagą po dwóch pomiarach czasu!

Skomentuj 0

Magdalena Łuczak już na trasie!

Skomentuj 0

Andrea Filser ukończyła swój przejazd i jest aktualnie pierwsza. Kolejna na trasę ruszy Magdalena Łuczak.

Skomentuj 0

Szybki przejazd Neji Dvornik i to Słowenka teraz prowadzi. Jej przewaga nad drugą Cassidy Gray wynosi 0.70 s.

Skomentuj 0

Cassidy Gray pozostała liderką. Leona Popović straciła do niej 0.27 s.

Skomentuj 0

Za nami przejazd dwóch pierwszych zawodniczek. Laura Pirovano uzyskała łączny wynik 2:37.17 min., a Cassidy Gray 2:36.26 min.

Skomentuj 0

Strata Magdaleny Łuczak do liderki wynosi 3.07 s, natomiast Maryny Gąsienicy-Daniel zaledwie 0.57 s.

Skomentuj 0

Magdalena Łuczak ruszy jako 6., natomiast Maryna Gąsienica-Daniel jako 24.

Skomentuj 0

Przed nami drugi przejazd w slalomie gigancie kobiet. Szanse na medal traci Maryna Gąsienica-Daniel, która na półmetku rywalizacji zajmuje siódme miejsce. Początek zaplanowano na godz. 13:30. Najpierw pojadą zawodniczki z miejsc 30-1. W tym gronie jest także Magdalena Łuczak.