Alpejski Puchar Świata. Triumf Nicole Schmidhofer w zjeździe. Mikaela Shiffrin umocniła się na pozycji liderki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Nicole Schmidhofer
Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Nicole Schmidhofer

Nicole Schmidhofer zwyciężyła w sobotnim zjeździe przeprowadzonym w kanadyjskim Lake Louise. Na podium stanęły ponadto Mikaela Shiffrin i Francesca Marsaglia. Do rywalizacji nie przystąpiła żadna Polka.

Na liście startowej znalazło się 47 zawodniczek. Już na początku poprzeczkę wysoko zawiesiła triumfatorka piątkowych zawodów w Lake Louise Ester Ledecka, która osiągnęła czas 1:50.37 min.

Reprezentantka Czech prowadzeniem cieszyła się jedynie przez kilka minut. Szybciej pojechała Nicole Schmidhofer, która złamała barierę 1:50 min. Jak się później okazało została jedyną zawodniczką, która tego dokonała.

Drugie miejsce w Lake Louise zajęła Mikaela Shiffrin, dzięki czemu umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzecia była Francesca Marsaglia.

W klasyfikacji PŚ w zjeździe prowadzenie utrzymała Ester Ledecka, która do tej pory zgromadziła w swoim dorobku 150 punktów. Drugą Nicole Schmidhofer wyprzedza aktualnie o 16 "oczek".