Alpejski PŚ: austriacki "król nart" rozpoczyna sezon od zwycięstwa

Marcel Hirscher odniósł zwycięstwo podczas slalomu alpejskiego Pucharu Świata rozgrywanego w Levi. Dla Austriaka to trzeci triumf w karierze wywalczony w tej miejscowości.

Adrian Nuckowski
Marcel Hirscher PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Marcel Hirscher
Marcel Hirscher uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego przejazdu, wyprzedzając o zaledwie 0,07 s. swojego najgroźniejszego rywala od kilku sezonów, Norwega Henrika Kristoffersena oraz rewelacyjnego Francuza Clementa Noela o 0,38 s.

W drugim przejeździe Austriak ponownie okazał się najszybszy, jednak wyprzedził Norwega o zaledwie 0,02 s. i w ostatecznym rozrachunku pokonał go o 0,09 s.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończył mistrz olimpijski z Pjongczangu, Andre Myhrer, który po świetnym drugim przejeździe awansował z dziewiątej pozycji zajmowanej na półmetku rywalizacji.

W Finlandii wystąpił jeden reprezentant Polski, Michał Jasiczek, jednak nie zakwalifikował się do finałowej "30".

Z powodu złamania kciuka podczas treningu, nie wystąpił ubiegłoroczny zwycięzca tych zawodów, Niemiec Felix Neureuther. Slalomem w Levi mężczyźni zainaugurowali sezon 2018/2019 alpejskiego Pucharu Świata, bowiem mający się odbyć 28 listopada slalom gigant w Soelden został odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.   Wyniki zawodów w Levi: