Marcel Hirscher wygrał ostatni slalom gigant mężczyzn w Pucharze Świata 2016/17

Marcel Hirscher wygrał w Aspen ostatni slalom gigant mężczyzn zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka
Po pierwszym przejeździe liderem był Felix Neureuther. Drugie miejsce ze stratą jednej setnej sekundy do Niemca zajmował Marcel Hirscher. W drugiej rundzie Austriak miał czas 56.67, a Niemiec - 57.21 i na najwyższym stopniu podium stanął Hirscher, który triumfował też w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata obejmującej wyniki ze slalomów gigantów.Trzecią lokatę w Aspen zajął Mathieu Faivre. Sobotniego giganta nie ukończył trzeci po pierwszej rundzie Alexis Pinturault. Francuz spadł na trzecie miejsce w rankingu za slalomy giganty oraz na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę zostanie rozegrany slalom. Klasyfikacja PŚ obejmująca wyniki ze slalomów gigantów: