Marcel Hirscher mistrzem świata w superkombinacji, srebro dla Kjetila Jansruda

Marcel Hirscher wygrał superkombinację na mistrzostwach świata 2015 w narciarstwie alpejskim, których organizatorami są Beaver Creek oraz Vail.

Piotr Ziemka

Marcel Hirscher jako pierwszy wyruszył na trasę slalomu, bo po zjeździe zajmował 30. lokatę. Austriak uzyskał najlepszy czas i awansował na pierwsze miejsce. W pierwszej części rywalizacji najlepiej spisał się Kjetil Jansrud. Norweg miał osiemnasty wynik slalomu i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Do zwycięzcy stracił dziewiętnaście setnych sekundy.

Brązowy medal wywalczył Ted Ligety. Reprezentant Stanów Zjednoczonych pierwszą rundę ukończył na 29. miejscu, więc w slalomie startował jako drugi, tuż po Hirscherze. W drugiej odsłonie walki o medale lepiej od obrońcy mistrzowskiego tytułu poradził sobie tylko Hirscher.

Na 27. pozycji sklasyfikowany został Maciej Bydliński. Na starcie slalomu stanęło 45 zawodników.