Sara Hector zwyciężczynią slalomu giganta, Travis Ganong najlepszy w zjeździe

Sara Hector stanęła na najwyższym stopniu podium slalomu giganta w Kuehtai. Zjazd, który organizowała Santa Caterina, wygrał Travis Ganong.

Piotr Ziemka

Zarówno dla Szwedki, jak i Amerykanina to pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ i drugie miejsce na podium. Sara Hector w czołowej trójce po raz pierwszy znalazła się 12 grudnia 2014 w Aare, kiedy wywalczyła drugą lokatę - również podczas slalomu giganta.

Na drugiej pozycji uplasowała się Anna Fenninger. Trzecia była liderka po pierwszym przejeździe - Mikaela Shiffrin. Siódme miejsce zajęła natomiast Tina Maze, która prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do mety nie dojechała Maryna Gąsienica-Daniel.

W zjeździe mężczyzn najlepiej spisał się Travis Ganong. Reprezentant Stanów Zjednoczonych wcześniej na podium PŚ stanął 28 lutego 2014 w Kvitfjell. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Matthias Mayer, na trzecim zaś - Dominik Paris. Siedemnasty był Kjetil Jansrud, który utrzymał prowadzenie w "generalce". Polacy nie startowali.