Alpejski PE: Kolejne punkty Sabiny Majerczyk

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W czwartek w norweskim Hemsedal rozegrano kolejne zawody alpejskiego Pucharu Europy. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyła w nich Sabina Majerczyk.

W czwartek zawodniczki po raz kolejny rywalizowały w slalomie. Tym razem najlepszy czas w dwóch przejazdach uzyskała Julia Dygruber. Austriaczka o ponad pół sekundy była lepsza od Niemki Marlene Schmotz. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Charlotte Chable. Sklasyfikowane zostały 32 zawodniczki. [ad=rectangle] 24. miejsce zajęła Sabina Majerczyk, która do zwyciężczyni straciła 6,84 sek. Reprezentantka Polski po raz drugi w tym sezonie zdobyła punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Czwartkowego startu w Hemsedal do udanych nie zaliczy Maryna Gąsienica-Daniel, która nie ukończyła pierwszego przejazdu i nie została sklasyfikowana.