Brawo! Świetny przejazd Gąsienicy-Daniel na MŚ

Maryna Gąsienica-Daniel znakomicie spisała się w eliminacjach do slalomu giganta równoległego. Polka zajęła szóste miejsce i jest jedną z kandydatek do medalu w środowych zawodach.

Arkadiusz Dudziak
Maryna Gąsienica-Daniel Getty Images / Millo Moravski/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
We wtorkowe popołudnie na mistrzostwach świata w Courchevel odbyły się eliminacje do zawodów w slalomie gigancie równoległym, w którym udział wzięła Maryna Gąsienica-Daniel, ćwierćfinalistka zmagań sprzed dwóch lat. Polskę reprezentowała także Zuzanna Czapska. Ze względu na ból pleców nie wystartowała Magdalena Łuczak, która początkowo była zgłoszona do zawodów.

Zawodniczki jechały jeden przejazd albo po niebieskiej, albo po czerwonej trasie. Awans uzyskiwało łącznie 16 najlepszych narciarek.

Maryna Gąsienica-Daniel jechała  po czerwonej trasie, nie można się było do niczego przyczepić i uzyskała bardzo dobry rezultat - 34,02s. Była 5. na czerwonej trasie i 6. w ogólnym zestawieniu.

Niestety zdecydowanie gorzej na czerwonej trasie poradziła sobie Czapska. Zajęła na niej 17. miejsce i 31. w ogólnej klasyfikacji.

Najlepszy czas całych eliminacji (33,40 s) uzyskała startująca na czerwonej trasie Thea Louise Stjernesund. Norweżka pokonała Szwedkę Sarę Hector - najlepszą na niebieskiej trasie o 0,17s. Trzecia była obrończyni tytułu - Włoszka Marta Bassino.

Niestety, w zmaganiach panów na starcie kwalifikacji nie stanął żaden z naszych reprezentantów.