Ależ pech Gąsienicy-Daniel na MŚ! Włoskie święto we Francji

Maryna Gąsienica-Daniel pechowo wypadła z trasy supergiganta na MŚ w narciarstwie alpejskim. Zawody wygrała Włoszka Marta Bassino, która była bezkonkurencyjna w dolnej części trasy. Ostatecznie przyznano aż cztery medale.

Arkadiusz Dudziak
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Po zajęciu 11. miejsca w superkombinacji na mistrzostwach świata w Courchevel/Meribel Maryna Gąsienica-Daniel z nadziejami przystępowała do środowego supergiganta. Polka realnie nie miała szans na medal, ale walczyła o miejsce w czołowej piętnastce.

Nasza reprezentantka startowała z 27 numerem, a więc w trzeciej grupie. Do zawodów zgłoszonych zostało 37 narciarek.

Maryna Gąsienica-Daniel jechała nie najgorzej i można było mieć nadzieję, że jako gigancistka nie przegra za dużo na dole. Niestety, jednak straciła linię w jednym ze skrętów, ominęła bramkę i nie ukończyła zawodów.

Mistrzynią świata została Włoszka Marta Bassino. Specjalistka od giganta wolniej przejechała górną część trasy i miała jeden z najgorszych czasów. Później jednak wykonywała skręty na tyle znakomicie, że zdominowała rywalki. To drugie jej złoto MŚ w karierze.

Drugie miejsca zajęła Mikaela Shiffrin. Ta również świetnie przejechała dół i wydawało się, że obejmie prowadzenie. Na ostatnim odcinku jednak Bassino ją wyprzedziła i Amerykance do złota zabrakło 0,11s.

W rywalizacji przyznano dwa brązowe medale. Z miejsca na najniższym stopniu podium cieszą się Austriaczka Cornelia Huetter oraz Norweżka Kajsa Vickhoff Lie. Duże szanse na krążek miała jeszcze jadąca z 30 numerem Alice Robinson, ale Nowozelandka pokpiła sprawę na ostatnich bramkach, sporo ryzykowała, musiała przyhamować i ostatecznie zajęła 7. miejsce.