15 strzałów w 120 minut - Holandia i Argentyna nie rozpieściły kibiców

Określenie, że mecz Holandii z Argentyną nie był zbyt ciekawy brzmi jak eufemizm. Dość powiedzieć, że przez 120 minut odnotowano zaledwie 8 celnych strzałów.

Szymon Mierzyński

Oba zespoły podjęły w sumie 15 prób i po nieco ponad połowie piłka leciała w światło bramki. Dla porównania: we wtorkowym półfinale Brazylii z Niemcami miały miejsce aż 32 uderzenia.

Holendrzy i Argentyńczycy egzekwowali też mało stałych fragmentów (4:4 w rzutach rożnych), i dość często dawali się łapać na spalonych (każda z ekip czterokrotnie).
W całym meczu miało miejsce 25 fauli, lecz częściej przepisy przekraczali podopieczni Louisa van Gaala. Oni też zobaczyli jedną żółtą kartkę więcej.