Przed MŚ 2014: Strzelecka kanonada Francuzów, kapitalny występ Karima Benzemy

Trójkolorowi w ostatnim teście przed mundialem zdeklasowali reprezentację Jamajki, zdobywając aż osiem goli. Pod bramką rywala zaimponował Karim Benzema.

Konrad Kostorz
Po pokonaniu 4:0 Norwegii i remisie 1:1 z Paragwajem podopieczni Didiera Deschampsa zdeklasowali na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq Jamajkę. Festiwal strzelecki rozpoczął Yohan Cabaye, a wkrótce później w jego ślady poszedł Blaise Matuidi.Przy bramce na 2:0 asystował Karim Benzema, który w 38. minucie zdobył przedniej urody gola, oddając precyzyjne uderzenie z 15 metrów. W drugiej połowie snajper Realu Madryt ponownie nie dał żadnych bramkarzowi strzałem z większej odległości, a występ zakończył z dorobkiem dwóch goli i trzech asyst. Warto również odnotować, że trzy punkty do klasyfikacji kanadyjskiej uzyskał Matuidi, a w końcówce skutecznością błysnął Antoine Griezmann.
Francuzi wystąpili w ustawieniu 4-3-3 i składzie, który najprawdopodobniej rozpocznie od pierwszego gwizdka zaplanowany na 15 czerwca pojedynek z Hondurasem. Co ciekawe, decyzją Deschampsa wśród rezerwowych znalazła się jednak z największych gwiazd Les Bleus, Paula Pogbę. Cały pojedynek na ławce przesiedział z kolei Laurent Koscielny.

8:0 - Griezmann 89'

Skład reprezentacji Francji: Lloris - Debuchy (46' Sagna), Varane, Sakho, Evra - Cabaye (59' Mavuba), Sissoko, Matuidi (71' Pogba) - Valbuena (81' Remy), Giroud (72' Griezmann), Benzema (87' Schneiderlin).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Francuzi wygrają grupę na MŚ, w której rywalizują z Hondurasem, Szwajcarią i Ekwadorem?